Liberecký Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

ZAUJALO NÁS: Zdislavští hasiči slavnostně otevřou zrekonstruovanou zbrojnici

LIBERECKO – Výjezdová jednotka požární ochrany městyse Zdislava má nové zázemí. Její hasičská zbrojnice prošla kompletní revitalizací a slavnostní otevření je naplánováno na pondělí 29. ledna od 14:00 hodin.

Proměna původní zbrojnice přišla celkem na 4 961 000 korun a jednalo se o loňskou největší investici městyse Zdislava. Na projekt přispěl Hasičský záchranný sbor ČR částkou 1 555 600 korun a Liberecký kraj se na rekonstrukci podílel výší 1 037 067 korun.

„Revitalizací hasičské zbrojnice získala místní jednotka požární ochrany odpovídající zázemí pro svoji činnost. Vybudovali jsme jedno stání pro velkou hasičskou cisternu a menší stání pro dopravní automobil. Hasiči mají nové šatny včetně sociálního zázemí a v prvním patře vznikla dokonce školící místnost pro třicet lidí. Pro naše hasiče je to velká událost,“ popisuje a raduje se Zbyněk Fetr, starosta Zdislavy a současně velitel výjezdové jednotky.

Slavnostního otevření se kromě zdislavštích hasičů a občanů zúčastní rovněž hejtman Libereckého kraje Martin Půta, zástupci Hasičského záchranného sboru ČR, projektant a zhotovitel stavby a v neposlední řadě také starostové okolních měst a obcí.

Autor: Bc. Markéta Žitná (Dědková)
Foto: Liberecký kraj

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *