Sport Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

ZE SPORTU: Premiérový ročník Seniorligy Most byl zahájen

Most – V neděli ve 14:00 vstoupilo šest týmů do premiérového ročníku Seniorligy malého fotbalu. Ta poskytne odpověď na otázku, kdo hraje nejlepší malý fotbal ve věkové kategorii 40+.

Všechna tři utkání ukázala, že i hráči vyššího věku jsou schopni mimořádných fotbalových výkonů a to, co jim chybí na kondici, jsou schopni kompenzovat chytrostí a netradičními herními řešeními. Rovněž se naplno ukázalo, že s věkem určitě neklesá hlad po vítězství a hráči týmů Seniorligy nabízeli divákům minimálně stejnou míru nasazení, jako někteří hráči klasické ligy mladých.

V prvním zápase se střetli hráči týmu Mostecké pumpičky a míchačky a týmu Jatka Matějka. Jde o dva týmy, které mají s malým fotbalem nejživější zkušenost, když jejich hráči ještě v minulé sezóně působili v lize mladých pod názvy Kosmos a proOFFICE. Jatka Matějka, tedy jakási stará garda proOFFICE, zaplatila tvrdou daň za dostavení se pouze v šesti hráčích a Mostecké pumpičky a míchačky jim jasně ukázaly, že ani v této věkové kategorii se nevyplatí nastoupit bez hráčů na střídání. Jejich hráči nakonec slavili jasné vítězství v poměru 14:0 po poločase 6:0. Nejproduktivnějším hráčem tohoto zápasu a i celého kola se stal Martin Johanis (5+3). V ofenzivě ho dále podporovali Martin Plhák (4+3) či Petr Fous a David Rainet (oba 2+1). Gólman vítězů, Hynek Hartman, se s vychytanou nulou stal gólmanem prvního kola Seniorligy Most.

Následoval zápas mezi týmy SG Horní Jiřetín a Baník Grammer Souš. V něm se potvrdilo to, co se již před ním šuškalo a to sice to, že do Seniorligy míří velmi silný a sehraný tým. Tým SG Horní Jiřetín v utkání jasně dominoval a připsal si vítězství 10:1 po půli 6:0. V jeho barvách se hned šesti kanadskými body prezentoval Petr Lenc (4+2). Čtyřmi body ho podpořil Ladislav Brejchal (2+2) a ve fotbale vždy ceněným hattrickem Miloš Leden (3+0). Za poražené korigoval Zdeněk Jackowski po přihrávce Dušana Marušíka.

Úvodní kolo Superligy uzavřelo nejvyrovnanější utkání mezi Old Bridge a FC Záchytka. Old Bridge sice v zápase vedli již 3:0, ale Záchytka dokázala ke konci utkání zdramatizovat, aby nakonec přeci jen opouštěla hřiště poražená 2:3. V barvách vítězů přesně pálili Vladimír Michálek, Jiří Rain a Petr Hrach (všichni 1+0). Petr Hrach se tak stal prvním, kdo dokázal v jeden den skórovat jak v zápase klasické mladé ligy, tak utkání Seniorligy. Střelcům vítězů hned dvakrát nahrával Petr Vodička (0+2). Za poražené mířili přesně Zdeněk Hubač a Václav Pospíšil (oba 1+0).

Seniorliga Most bude pokračovat druhým kolem za dva týdny a diváci se opět mohou těšit na bohatou přehlídku fotbalových zkušeností.

Více informací naleznete na  www.fotbalmost.cz.

Autor: Aleš Janeček

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz