Krimi Složky IZS Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

DRAMA: V Krupce napadla skupina útočníků, která chránila opilce za volantem, hlídku policistů. Žena v uniformě skončila po brutálním útoku v nemocnici

KRUPKA – Zraněním policistky  měl vyvrcholit incident v Krupce na Teplicku, poté co měl opilec za volantem způsobit nehodu, jenže při řešení karambolu se na místo seběhli „soukmenovci“ a pustili se do dvojice policistů. Ta si ještě stačila přivolat policejní posily.

Útočníci, kteří údajně chránili svého „kamaráda“ přesto stačili napadnout ženu v uniformě tak brutálně, že se zraněním skončila v nemocnici. Útočníci ji měli dokonce kopat do hlavy. Podle zjištění redakce šlo o skupinku místních agresivních cikánů. Údajně jich mělo být až třicet a na policisty skupina zaútočila zezadu.

Posléze na místo incidentu dorazily policejní hlídky z Teplic. V Krupce totiž sloužila večer pouze jedna dvoučlenná hlídka. Zraněná žena skončila v nemocnici. Měla mít poraněný obličej, zničené brýle a rozšlapaný mobilní telefon. Jak je na tom její kolega zatím informace nemáme, údajně ale měl mít poraněnou ruku. Existuje video na mobilním telefonu, které zachycuje útok na policistku. Na něm jde podle svědka vidět, jak jeden z útočníků úderem do hlavy sráží policistku a následně po ní zezadu hodil kámen.

Mluvčí krajské záchranky Prokop Voleník potvrdil, že zraněnou policistku záchranáři převezli se zraněním na chirurgii do teplické nemocnice. Bližší informace vzhledem k počátečnímu stádiu incidentu mluvčí záchranné služby Prokop Voleník nechtěl komentovat.

OFICIÁLNÍ VYJÁDŘENÍ POLICIE K CELÉMU INCIDENTU:

Včera po půl desáté večer řešila hlídka policistů dopravní nehodu v ulici Karla Čapka v Krupce. Na místě se srotilo několik místních obyvatel, z nichž někteří začali zasahovat do prováděných služebních úkonů. Neuposlechli opakovaných výzev, aby svého jednání zanechali, následně došlo k napadení policistů, kteří museli použít donucovací prostředky.  

„Během zákroku došlo k drobnému poranění obou členů hlídky, kteří museli vyhledat lékařské ošetření. V souvislosti s útokem na policisty byly zadrženy dvě osoby, kriminalisté nyní intenzivně pracují na objasnění bližších okolností případu,“ dodal k události mluvčí teplické policie Dan Vítek.

OBĚMA POLICISTŮM REDAKCE JV PRESS PŘEJE BRZKÉ UZDRAVENÍ…

Autor: Honza Vraný

 

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz