Politika Složky IZS Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Ministr vnitra Lubomír Metnar navštívil ústecké hasiče

ÚSTECKÝ KRAJ – Ministr vnitra Lubomír Metnar navštívil v rámci výjezdu vlády do Ústeckého kraje Hasičiský záchranný sbor Ústeckého kraje. S vedením sboru se sešel na stanici v Ústí nad Labem – Všebořicích.

Po prohlídce stanice, techniky, Krajského operačního střediska a nově postavených hal pro uskladnění techniky, na jejichž stavbu přispěl významnou částkou 5 miliónů korun Ústecký kraj, vedení sboru ministra seznámilo s nejpalčivějšími problémy, s nimiž se HZS Ústeckého kraje v současnosti potýká.

Ředitel HZS Ústeckého kraje plk. Ing. Roman Vyskočil upozornil ministra na problematiku zastaralé stanice v Mostě, která již neodpovídá potřebám sboru a současná situace vyžaduje stavbu stanice nové. Zmíněna byla i potřeba výstavby stanice v Klášterci nad Ohří.

Hovořilo se o financování v oblasti ostatních běžných výdajů a drobných investic, o modernizaci požární techniky a personálních otázkách, aby byl sbor schopen neustálého zkvalitňování služeb veřejnosti a zajištění bezpečnosti obyvatel ústeckého kraje.

Autor: Lukáš Marvan