Auto-Moto Složky IZS Ústecký YouTube Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

VIDEO: Dopravní policisté z celého Ústeckého kraje soutěžili v řízení křižovatky! Nejlepším je mostecký „dopravák“ Milan Robovský 

ÚSTECKÝ KRAJ – Krajské kolo soutěže dopravních policistů Regulovčík 2018 se uskutečnilo na nejrušnější křižovatce v Ústí nad Labem. Soutěže, která se skládá z teoretické a praktické části, se zúčastnilo 15 dopravních policistů z celého Ústeckého kraje včetně 6 žen.

Soutěž byla zahájena praktickou částí na  křižovatce ulic Revoluční x Panská x U Trati v Ústí nad Labem, při níž se policisté „utkali“ v umění řídit dopravu na křižovatce.  Porotci z řad velitelů soutěžících policistů a zástupce Besipu posuzovali např., jak vstoupí policista do vozovky při střídání kolegy, ústroj policisty, postoj, srozumitelnost a provedení pokynů, řešení vzniklých situací atd.

VIDEOREPORTÁŽ Z KRAJSKÉHO KOLA V ÚSTÍ NAD LABEM 

Videoreportáž připravil: Honza Vraný/JV PRESS

 Během soutěže se projevilo, že se většina řidičů s pokyny policisty při řízení křižovatky setkává málokdy. Řidiči si s pokyny policistů mnohdy nevěděli rady, najížděli do křižovatky a nevěděli, zda mohou pokračovat v jízdě, nebo mají zastavit, někteří objížděli policistu z nesprávné strany. Pokyny dopravních policistů dělaly problémy i chodcům.

V teoretické části policisté prokázali své znalosti pravidel silničního provozu a odborných právních předpisů, pro zvládnutí testu museli splnit časový limit. Policisté dále absolvovali „jízdu zručnosti“.

Výsledky soutěže:

  1. prap. Bc. Milan Robovský , DI Most
  2. prap. David Rubeš, DI Litoměřice
  3. pprap. Svatopluk Walter, DI Most

Policisté, kteří se umístili na prvním a druhém místě, se kvalifikovali do celorepublikové soutěže regulovčíků, která proběhne v září v Českých Budějovicích. Vítězové na prvních třech příčkách obdrželi ceny věnované Besipem.

Autor: por. Šárka Poláčková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *