Sport Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

ZE SPORTU: Seniorliga Most již zná čtveřici postupujících do play-off

MOST – Tuto neděli byly odehrány tři zápasy devátého kola základní části Seniorligy Most a jedno utkání dohrávané. Po těchto střetnutích je již jasné složení čtveřice týmů postupujících do play-off s tím, že se může měnit jejich pořadí, ale nikoliv jejich jména.

Kolo odstartovalo utkání mezi FC Záchytka a Baník Grammer Souš. V něm byli z počátku lepší hráči Baníku, když exceloval zejména Rostislav Broum. Právě díky jeho hattricku probíhala poločasová přestávka za vedení Baníku 3:2. Záchytka ale v druhé půli svůj výkon výrazně zlepšila a nakonec to byl tento tým, kdo odcházel ze hřiště se třemi body po výhře 6:3. Jednoznačným tahounem vítězů byl Jan Ladomerský, který skóroval hned čtyřikrát a získal tak titul střelce kola. Po dvou kanadských bodech brali jeho spoluhráči Jaroslav Dvořák a Tomáš Veselovský (oba 1+1), či Marek Šíma (0+2). V dresu poražených vyčníval, jak již bylo uvedeno Rostislav Broum, který vstřelil všechny góly svého týmu. Na dva z nich mu nahrával Jan Zajačik.

Dalším na pořadu byl zápas mezi Old Bridge a Jatky Matějka. Hráči Jatek nezachytili začátek střetnutí a až do konce již pak tahali za kratší konec provazu, aby nakonec podlehli Old Bridge 4:6 po půli 1:4. Ofenziva vítězů měla všehovšudy tři jména a to Karel Giampaoli, Petr Hrach (oba 2+2) a Pavel Klárman (2+1). Všechny góly poražených zařídil Vojtěch Benda (3+1) podporovaný především Alešem Janečkem (0+2).

Následovalo snad až nemalofotbalové utkání mezi Mosteckými pumpičkami a míchačkami a týmem SG Horní Jiřetín. Toto utkání se z poměrů malého fotbalu nevymykalo kvalitou předváděné hry. Ta byla naopak na poměrně vysoké úrovni. Ovšem střelci obou týmů zklamávali i v těch nejvyloženějších situacích a divákům tak byl nabídnut pouze jeden gól, což je v malém fotbale skutečná kuriozita. Tím, kdo tento jediný a vítězný gól vstřelil, byl Pavel Loukota z Mosteckých pumpiček a míchaček a byl to tak tento tým, kdo opouštěl hřiště vítězně. S čistým kontem, což je v malém fotbale skutečná známka nejvyšší kvality, se stal gólmanem kola Hynek Hartman.

Horní Jiřetín hned navázal dalším utkáním a to dohrávkou svého odloženého zápasu proti Old Bridge. Toto utkání již bylo gólově přeci jen bohatší, i když ani tentokrát nemůžeme mluvit o vyložených útočných manévrech. Zápas pro sebe nakonec získali hráči Old Bridge v poměru 3:1 po poločase 2:1. SG Horní Jiřetín se v obou zápasech paradoxně prezentoval velmi kvalitním fotbalem, ale bez gólového vyjádření přišla veškerá jejich snaha vniveč. Za vítěze zařídil v tomto utkání všechny góly Pavel Klárman (2+1). Jedinou nedělní trefu Jiřetína obstaral David Kozlok.

Po těchto zápasech je, jak již bylo řečeno, definitivně rozhodnuto o tom, že čtveřicí, která postupuje ze základní části premiérového ročníku Seniorligy do bojů o finále budou určitě týmy FC Záchytka (aktuálně první), Old Bridge (2), Mostecké pumpičky a míchačky (3) a SG Horní Jiřetín (4). Tyto týmy si v rámci posledního kola již mohou maximálně proházet pořadí a tím nasazení do play-off, ale již nemohou o medailové boje přijít. Jatka Matějka a Baník Grammer Souš pak budou v posledním kole hrát již jen pro radost z malého fotbalu.

Ke svému rozuzlení spěje také soutěž o nejproduktivnějšího hráče základní části. Tím je momentálně Petr Hrach z Old Bridge (13+5) před Markem Šímou z FC Záchytka (7+8) a Janem Ladomerským také z FC Záchytka (7+6).

Hrach vládne rovněž nejlepším střelcům soutěže (13 zásahů) a to před Michalem Stoklasem (FC Záchytka) a Pavlem Loukotou (Mostecké pumpičky a míchačky (oba 9).

Nejlepšími nahrávači soutěže jsou Marek Šíma z FC Záchytka a Jiří Rain z Old Bridge (oba po osmi asistencích).

Trojicí nejlepších gólmanů ligy jsou Hynek Hartman z Mosteckých pumpiček a míchaček (průměr 2,22 obdrženého gólu na zápas) před Martinem Šílou z FC Záchytka (2,29) a Petrem Zálešákem z SG Horní Jiřetín (2,33).
Základní část Seniorligy bude uzavřena za 14 dnů.

Autor: Aleš Janeček