Sport Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

ZE SPORTU: Most padl i před televizními kamerami

MOST/BLANENSKO – Říci, že Mostu současná sezóna Superligy malého fotbalu nevychází podle představ, by bylo slabé slovo. Mít na svém kontě po třech zápasech nula bodů a hlavně skóre 2:22, to určitě není něco, na co by byl Most z dřívějších sezón zvyklý. Bohužel aktuálně je situace skutečně takto neveselá a přispěla k ní i pondělní porážka mosteckých před televizními kamerami.

V jejím rámci se Most představil divákům ČT Sport na hřišti týmu Pivovar Č.H. Blanensko. Kdo si v pondělí v 17:10 hodin zapnul sportovní kanál České televize, byl svědkem již třetího mosteckého debaklu v řadě. Jediné pozitivum lze spatřovat v tom, že oproti dvěma úvodním kolům tentokrát nebyla příčinou vysoké porážky slabá předváděná hra, ale jiný faktor. Most totiž nastoupil na hřišti silného soupeře pouze v šesti hráčích, tedy bez možnosti střídání. To nezapříčinila série omluvenek na poslední chvíli, jak se již stalo v minulosti, ale skutečnost, že jedno z aut, kterým tým k utkání putoval, uvázlo v několikahodinové zácpě na dálnici a pět hráčů tak k utkání vůbec nestihlo dorazit.

K dovršení smůly právě v tomto autě cestoval k zápasu nominovaný gólman a Most tak sice byl schopen proti Blanensku nastoupit (měl sestavu 5+1), ale neměl ani jednoho profesí brankáře. Zvoleným nouzovým řešením tak bylo navlečení čistokrevného útočníka, Martina Bočka, do brankářského dresu. Most tedy vyběhl k zápasu v podobě – Boček Martin „C“ – brankář, Kasal Daniel, Kiliján Jakub, Matyáš David, Onuščák Dominik a Svoboda Lukáš.

Mít Most gólmana a hráče na střídání, snad by měl v utkání šanci, neboť původně nominovaná sestava nebyla vůbec špatná, takto ovšem bylo i přes nesporné kvality statečně bojující šestice o výsledku utkání rozhodnuto od samého počátku.
Byli to sice mostečtí, kdo byl zhruba prvních deset minut na hřišti mírně lepším týmem a to i přes smolně inkasovaný gól, ale únava si logicky začala vybírat svou daň. Stejně tak Martin Boček, třebaže podal v bráně až nečekaně výborný výkon a hned několikrát sklidil pochvalu i od televizních komentátorů, prostě gólmanem není a blanenští se tak dostali i ke gólům, které by třeba brankář z profese neobdržel.

Poločasová přestávka probíhala ještě za přijatelného stavu 2:0 pro domácí a mostečtí dokonce dokázali na začátku druhé půle zápas mírně zdramatizovat, když Dominik Onuščák po dlouhé přihrávce právě od Bočka snížil na 3:1, ale konec zápasu již probíhal čistě v režii Blanenska.

Fyzicky stále více zmožení mostečtí hráči už mohli jen přihlížet postupnému nárůstu skóre až na konečných 8:1 pro domácí, když opět jasně vyčníval český reprezentant Ondřej Paděra (3+1) doplňovaný Davidem Krškou (1+2) či dalším reprezentantem Janem Koudelkou a Romanem Krystlem (oba 2+0).

„Sezóna je zatím hodně smutná a Most určitě není na podobné výsledky zvyklý. Je sice pravda, že k nám los nebyl nijak příznivý, když jsme v prvních třech kolech cestovali dvakrát na hřiště silných soupeřů a jednou doma hostili pro mě asi největšího favorita na letošní titul, Brno. Přesto jsme vždy mívali sílu na to, abychom i při takovéto konstelaci nějaké body urvali. Nevěřím, že kluci zapomněli hrát malý fotbal. V této složité fázi soutěže se prostě musíme více upnout na bojovnost, soudržnost a hlavně co nejvíce ustálit sestavu“ vyjádřil se tentokrát vedoucí mosteckého mužstva, Aleš Janeček.

„Již za pár dní hostíme doma Jihlavu a půjde o další výzvu v podobě silného soupeře. Nezbývá než udělat vše pro to, aby právě toto byl zápas, od kterého se odrazíme k sezóně, která ještě pořád skončí alespoň v horní polovině tabulky“ uzavřel Janeček.