Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Liberecký Moravskoslezký Olomoucký Pardubický Plzeňský Praha Sport Středočeský Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zlínský Zprávy podle krajů

ZE SPORTU: Česká lvíčata jsou mistry světa a to i s mosteckou pečetí

ČESKÁ REPUBLIKA/MOST – V Praze proběhl premiérový světový šampionát hráčů do 21 let v malém fotbale. Je skvělou vizitkou mosteckého malého fotbalu, že do konečné nominace na tento turnaj pronikla hned trojice mosteckých zástupců. A co je ještě cennější, tito hráči rozhodně nepatřili do druhého výkonnostního sledu, ale naopak na nich výkon národního týmu stál.

Most byl na šampionátu zastupován jednak Václavem Šlégrem, který od samého počátku obsadil pozici jasné brankářské jedničky a v některých fázích vyrovnanějších zápasů to byl především on, kdo držel české naděje nad vodou. Mostecký Lukáš Haspra, s kapitánskou páskou, pak působil v první obranné dvojici a až do svého zranění patřil k základním stavebním kamenům defenzivy. Trojici mosteckých hráčů doplňoval Daniel Kasal, který měl naopak v pozici hráče základní pětky na starosti ofenzivní část českého výkonu a v tom byl nadmíru úspěšný.

Česká republika byla nalosována do základní části s týmy Japonsko, Kolumbie a Švýcarsko. Ve svém prvním zápase šampionátu narazili Češi na Japonsko. To porazili přesvědčivě 7:1. Stejně přesvědčivě zdolali i svého druhého soupeře, Kolumbii. Po výhře 5:0 již byli jistými postupujícími. Základní skupinu uzavřel koncert proti Švýcarsku v poměru 9:0.

Po tomto velmi pohodovém průběhu základní části však čekalo lvíčata tvrdé vystřízlivění ve čtvrtfinále proti Maďarsku. Tento soupeř byl velmi dobře přichystaný a organizovaný a Češi se s ním protrápili až k penaltovému rozstřelu. Po výsledku 2:2 byli nakonec čeští hráči šťastnější a slavili postup po pokutových kopech. Právě v tomto utkání se bohužel zranil Lukáš Haspra a do dalších bojů tak již nezasáhl.

Jak složité měli Češi čtvrtfinále, stejně tak obtížná výzva je čekala v semifinále v podobě silné Itálie. Tu nakonec naši hráči přeci jen zdolali 2:1 a dosáhli na vytoužený boj o světové zlato.

V něm je vyzvalo ve federálním derby v malém fotbalu rovněž velmi silné Slovensko. Byť Češi vedli po zásazích Kasala a Fejla již 2:0, dokázali v tomto finálovém utkání Slováci korigovat na 1:2 a zejména ke konci zápasu Čechy drtivě svírali a hnali se za vyrovnáním. Na to ale nakonec nedosáhli, když zejména v této fázi exceloval mostecký gólman Václav šlégr, a česká lvíčata se tak vyrovnala mužské „A“ reprezentaci, když si rovněž pověsila na krk ze světového šampionátu kov nejcennější. Druhé místo obsadilo ve finále poražené Slovensko a třetí místo bere nakonec Kolumbie.

Jak již bylo na začátku uvedeno, tento zlatý kov má v sobě velmi výraznou mosteckou stopu. Všichni tři hráči v řadách reprezentace jasně vyčnívali a pokud bylo zmiňováno úspěšné ofenzivní představení Daniela Kasala, tak je třeba dodat, že tento hráč se stal nejproduktivnějším hráčem i nejlepším střelcem lvíčat na tomto světovém šampionátu.

Nezanedbatelně je pak pod celkovým úspěchem podepsán ještě jeden mostecký zástupce a to Lukáš Ondroušek na pozici lékař / masér.

Ke všem čtyřem mosteckým zástupcům tak míří obrovská gratulace ke světovému titulu.

Více informací na www.fotbal-most.cz.

Autor: Aleš Janeček

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář