Pomáháme Školní okénko Ústecký Z domova Zajímavosti Základní škola Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Výtěžek z charitativního běhu pomůže dětskému dennímu rehabilitačnímu stacionáři teplické nemocnice

TEPLICKO – Studenti a pedagogové Biskupského gymnázia, Základní školy a Mateřské školy Bohosudov uspořádali v sobotu 6. října 2018 šestý ročník „Charitativního běhu Krupkou aneb Pomáháme teplické nemocnici“. Letos se organizátorům povedlo vybrat ve prospěch Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Teplice, o. z., na startovném a dobrovolných příspěvcích částku přesahující 23 700 korun.

Mgr. Kateřina Vágnerová, hlavní sestra Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Teplice, o. z., uvedla, že letos výtěžek putuje na zvelebení zahrady dětského rehabilitačního stacionáře v ulici Kmochova cesta. „Velmi si dlouholeté podpory Biskupského gymnázia vážíme a spolu s dobrovolníky se také na této akci podílíme. Naše zdravotnická pracoviště věnují každoročně do dobrovolné dražby poukázky na bezplatná vyšetření. Letos například mohu zmínit kardiologickou prohlídku pro sportovce, kompletní vyšetření očí, oblíbený chemický peeling a jiná ošetření. Ovšem největší úspěch zaznamenali háčkovaní medvědi, které udělala naše koordinátorka dobrovolníků Petra Suchomelová,“ dodala Mgr. Kateřina Vágnerová.

Návštěvníci během sportovního a zábavního dne zhlédli doprovodný program, který nabídl například ukázku agility, canisterapie, slackline nebo tvůrčí dílnu.

Zdroj: Krajská zdravotní
Foto: Petr Sochůrek/KZ

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář