Olomoucký Sport Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

ZE SPORTU: Mostečtí vyloupili Olomouc i díky pěti gólům Fišera

MOST/OLOMOUC – Tuto neděli vyrazil Most k dalšímu venkovnímu zápasu Superligy malého fotbalu a čekalo ho zase úmorné cestování tentokrát až do Olomouce. Aby si mostečtí přeci jen trochu zpříjemnili tuto cestu, rozhodli se do Olomouce cestovat opět vlakem. Přestože byla před zápasem avizována skutečně silná sestava mířící na Hanou, tradičně do ní tvrdě promluvily omluvenky na poslední chvíli.

Most tak nakonec v Olomouci nastoupil v poměrně subtilní sestavě s jediným hráčem na střídání. K utkání vyběhl ve složení – Aschenbrenner Miloslav – brankář, Bíro Ondřej „C“, Fišer Antonín, Levý Stanislav, Macko David, Matyáš David a Rulf Daniel.

Pozornější čtenáři okamžitě zaznamenali jednu kuriozitu tohoto rozestavení a to tu, že Ondřej Bíro, neoddiskutovatelná brankářská jednička české reprezentace a v malém fotbale ortodoxní brankář, byl donucen odehrát celé utkání v poli. A dlužno podotknout, že ho odehrál na vysoké úrovni.

Olomouc Severočechy vyzvala ve složení – Kalina Marek – brankář, Bernard Martin, Daněk Kryštof, Hrubý Lukáš, Kašpárek David, Krumpolc Petr, Nováček Petr, Režný Tomáš II., Tögel Jan „C“ a Vymětalík Matěj.

Samotné utkání startující ve tři hodiny odpoledne otevřela branka mosteckého Macka v osmé minutě. Bohužel Olomouc po chvilce kontrovala z penalty. Poté to již byli olomoučtí, kdo nadlouho tahal za delší konec provazu. Hanáci vždy dokázali jít do vedení a Most dokázal vždy srovnat. Díky tomuto modelu skončil poločas 4:3 pro Olomouc.

I druhou půli otevřel gólově Most a opět vyrovnal, aby šla Olomouc po chvíli zase do vedení. Teprve vyrovnání na 5:5 změnilo zavedené pořádky a otěže zápasu začali přebírat hosté. Olomouc svou další branku přidala až za třígólového vedení Mostu, ale to již bylo pozdě. Most naopak chvilku před závěrečným hvizdem ještě jednu branku přidal a odváží si tak cennou výhru 9:6.

Všichni hráči Mostu se prezentovali nadstandardními výkony, z kterých jednoznačně vyčnívá ten Antonína Fišera. Tento hráč dokázal v jediném utkání sám vstřelit hned pět gólů a ustavil tak nový rekord mosteckého superligového výběru. V tomto představení ho nejvíce podporoval debutant v mosteckých barvách, Stanislav Levý 1+3. Výrazněji se prosadili ještě David Macko (2+1) a David Matyáš (1+1). Za zmínku určitě stojí jedna asistence výborně pozičně hrajícího Ondřeje Bíra, která je kuriózní právě tím, že jde o jeho historicky první kanadský bod dosažený z pole.

V týmu domácích pak jednoznačně vyčníval kapitán Jan Tögel, který mostecké konto zatížil hattrickem.

„Jsem velmi spokojený, jak kluci utkání zvládli. S ohledem na obtíže, které jsme opět hasili chvíli před odjezdem, je tento výsledek úžasný a já za něj chci všem hráčům moc poděkovat. Všichni hráli opravdu velice dobře a překvapivě i ke konci zvládali utkání fyzicky“ začal své pozápasové hodnocení Vojtěch Benda, trenér Mostu.

„Důležité bylo, že nám domácí nikdy neodskočili o více než jeden gól a my tak byli stále na dostřel. Kluci sami pak cítili, že tentokrát na to mají a neustále se hnali za třemi body. Ty pro nás jsou velice důležité, neboť nás posunuli v tabulce do pater, kde už bychom se viděli mnohem raději, než doposud“ dodal Benda.

„Opět se nám osvědčila cesta vlakem. Vždyť z našich čtyř vlakových výjezdů máme historicky tři výhry. A samotná cesta zpátky se třemi body v kapse je samozřejmě vždy velmi veselou společenskou událostí“ uzavřel s úsměvem Benda.

Více informací na www.fotbal-most.cz.

Autor: Aleš Janeček

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář