Karlovarský Krimi Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

AKTUALIZUJEME: Chlapec z Karlovarska, který byl přes týden pohřešovaný, stále mlčí! Policisté nevědí, kde celou dobu byl

KARLOVARSKÝ KRAJ – Policisté stále nemají jasno, kde byl více než týden třináctiletý chlapec z Karlovarska. Intenzivně po něm pátrali policisté z Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje. V sobotu se sám totiž objevil doma.

V nočních hodinách oznámila na policii matka pohřešovaného chlapce, že našla syna doma. Policisté okamžitě přijeli na místo a zajistili prvotní lékařské ošetření chlapce, který byl Rychlou záchrannou službou převezen do zdravotnického zařízení. Chlapec nebyl ohrožen na životě a ve zdravotnickém zařízení byl ponechán na pozorování, kde je dosud.

Po přijetí této informace policisté ohraničili prostor rodinného domu a současně provedli velmi podrobné ohledání domu, místa kde byl chlapec matkou spatřen a také přilehlých prostor. Výsledkem tohoto ohledání nebyly zjištěny jakékoli důkazy, které by nasvědčovaly tomu, že by vůči chlapci mělo být užito nějaké násilí.

Výsledky dosud provedeného šetření bohužel nezodpověděly základní otázky, tj. zda se chlapec po celou dobu pohřešování nacházel doma nebo mimo domov. Chlapec, jakožto klíčová osoba, se nám do současné doby k věci nevyjádřil. Proto i motiv jednání chlapce nám není znám.  Na celém případu rovněž spolupracujeme s Orgánem sociální péče o dítě v Aši.

Naposledy byl chlapec viděn dne 19. 10. 2018 v obci Hranice mezi 14.30 až 15.00 hodinou na cestě mezi autobusovou zastávkou a bydlištěm. Následně došel domů, kde odložil školní aktovku a převlékl se. Od té doby se nacházel na přesně nezjištěném místě.

V rámci celého pátrání jsme prověřovali veškeré dostupné informace a poznatky, s cílem pohřešovaného vypátrat,  také jsme opakovaně prohlédli bydliště chlapce včetně přilehlých pozemků, do nichž nám matka vždy umožnila vstup. Pohřešovaný zde však nebyl nalezen, rovněž tak nebyl nalezen žádný důkaz o jeho přítomnosti v prohlížených prostorách. Nemohli jsme vyloučit, že by se chlapec mohl skrývat v okolních lesích, proto proběhly dvě rozsáhlé pátrací akce, při kterých se prohledal celý hraniční výběžek. V průběhu pátrání byl chlapec vyhlášen jako „dítě v ohrožení,“ s ohledem na zhoršující se počasí a důvodné podezření, že by mohl být ohrožen na životě.

„Děkujeme všem za pomoc při pátrání. Velice si vážíme spolupráce občanů i médií, díky nimž jsme se rychleji dostali k podstatným informacím a poznatkům důležitým k celému případu.“

Autor : mjr. Mgr. Kateřina Böhmová

Napsat komentář