Krimi Moravskoslezký Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů Zvířata

Policie navštěvuje děti v Sanatoriích Klimkovice

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Již téměř půl roku navštěvují policisté z Moravskoslezského kraje děti v Sanatoriích Klimkovice. Cílem je hendikepovaným dětem během zábavného odpoledne přiblížit činnost policie a představit jim policii jako partnera, na kterého se mohou vždy s důvěrou obrátit v případě ohrožení nebo nebezpečí.

 Nechybí ani připomenutí základních pravidel bezpečného chování.  Pro děti je pokaždé připraven bohatý program plný zážitků. Bylo tomu tak i toto pondělí 29. října, kdy si děti v kinosále Sanatorií Klimkovice mohly prohlédnout výzbroj a výstroj policistů, nebo si složit puzzle s policejní tématikou. Během akce jim byla také přiblížena práce kriminalistického technika, mohly si vyzkoušet otisky prstů.

 Nechybělo ani dětmi oblíbené policejní vozidlo, které na ně čekalo před vchodem a které si mohly prohlédnout, posadit se do něj a vyzkoušet si zapnout policejní majáky a sirénu. Díky tomu mohl být každý z nich na chvíli „malým policistou“. Největší úsměv na tváři však dětem vykouzlily fenky belgického ovčáka Qarra a Quinny, které se pod vedením psovoda nprap. Martina Štěrby věnují canisterapii.

 Během programu byly děti odměněny drobnými dárečky v podobě pexes, omalovánek a reflexních prvků. Společné chvíle v Sanatoriích Klimkovice si všichni skvěle užili a nezbývá než se těšit na další akci, která se uskuteční koncem měsíce listopadu.

Velké poděkování patří všem policistům, kteří se těchto akcí účastní a také Sanatoriím Klimkovice za aktivní a vřelou spolupráci.

Autor : nprap. Mgr. Darina Knižátková

 

Napsat komentář