Kultura Sport Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

VIDEOREPORTÁŽ: Malé roztleskávačky z pohybového studia Basta Hornets cheerleaders Teplice se pyšní mnoha tituly

TEPLICE – Pohybové studio BASTA – JUNIOR, nyní BASTA CHEERLEADERS  vzniklo již v září 1994. Od tohoto data se trenérky snaží dětem z Ústí nad Labem, Libouchce a Teplic vyplnit volný čas pohybovou aktivitou. Za toto více než dvacetileté období je navštěvovalo mnoho spokojených dětí.

Štáb redakce JV Press se tentokrát zúčastnil jednoho z tréninků v Teplicích, kde mladé roztleskávačky ukázaly svůj sportovně-pohybový um pod vedením trenérky Bc. Kateřiny Šlitrové.

VIDEOREPORTÁŽ Z TRÉNINKU TEPLICKÝCH ROZTLESKÁVAČEK…

Videoreportáž připravili: Jitka Andrlová a Honza Vraný/JV Press.cz

Se vznikem České asociace cheerleaders v roce 2001 se trenérky začaly věnovat i tomuto, v té době novému sportu, který pochází z USA. Od té doby se zaměřujeme na tanec, akrobacii, stunty (zvedačky) a tossy (výhozy), pyramidy atd. V červnu 2002 se s juniorským týmem zúčastnili 1. oficiálního mistrovství České republiky a poprvé v historii studia BASTA se stali mistry České republiky. Díky tomuto úspěchu je oslovil Ústecký basketbalový extraligový tým BK Sluneta, na jejichž ligových utkáních dodnes zajišťují pro diváky doprovodný program.

Od roku 2003 se pravidelně účastníme mistrovství ČR v cheerleadingu ve všech věkových kategoriích a k dnešnímu dni se mohou pyšnit více než 70 tituly mistrů České republiky v různých věkových kategoriích s nominovanými týmy z MČR se dále účastní mistrovství Evropy (Praha 2011, Amsterdam 2012, Glasgow 2013, Bonn2014, Ljubljana 2015, Vídeň 2017) a také dalších evropských soutěží.

Pravidelně skupiny pořádají přípravná, letní a rodinná soustředění, kde se zaměřují na zdokonalení jednotlivých sestav, akrobacie, stuntů a pyramid. V současnosti se tým rozděluje na několik skupin. Mateřskou Basta Ústí nad Labem, Basta Hornets cheerleaders Teplice a Basta Queens Libouchec.  Celkem tým čítá okolo 150 cheerleaders a těší se čím dál vetší oblibě…

Bližší informace o roztleskávačkách z Ústí nad Labem, Libouchce a Teplic naleznete také na webu bastacheer.cz Nebo na Facebookové stránce Hornets Cheerleaders – Basta Teplice

Autor: Jitka Andrlová
Zdroj: Basta Hornets cheerleaders Teplice

 

Napsat komentář