Krimi Složky IZS Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

AKTUALIZUJEME: Došlo v Mostě k pokusu o únos jedenáctileté dívky? Policisté zatím mlží a přiznávají pouze krádež mobilu

MOST – Mostecká policie vyšetřuje případ, kdy v úterý v odpoledních hodinách měl na ulici v Mostě neznámý muž pod smyšlenou verzí oslovit nezletilou jedenáctiletou dívku. Následně ji okradl o mobilní telefon. Redakce agentury JV Press o incidentu informovala již včera večer. Podle zjištění redakce mělo jít o pokus o únos dítěte. To však policie nepotvrzuje!

„Dívce neznámý muž následně vzal její mobilní telefon a z místa odešel. Ke zranění školačky nedošlo, podle prvotních informací nedošlo k fyzickému kontaktu mezi neznámým mužem a nezletilou dívkou. Odcizením mobilu byla způsobena hmotná škoda,“ dodává mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Okolnosti případu jsou nyní předmětem šetření a po pachateli policie pátrá. O právní kvalifikaci dosud nebylo rozhodnuto. Policie v souvislosti s tímto případem přijala preventivní opatření ve spolupráci s městskou policií.

Redakce agentury JV Press ale měla informaci, že dívku měl neznámý pachatel oslovit poblíž mostecké nemocnice a následně ji chtěl vlákat do jednoho z vchodů domů. Dívce se však podařilo utéct. Tuto informaci nyní ale  policisté nechtějí potvrdit s tím, že nedošlo k fyzickému kontaktu mezi neznámým mužem a nezletilou dívkou.

Podle zjištění redakce JV Press zavolala matka dívky na policii, že její dcera právě odešla s neznámým mužem od nemocnice, kde žena pracuje. Dívka se po určité době uplakaná a vystrašená vrátila sama k nemocnici. Neznámý muž ji údajně oslovil, vzal jí telefon a snažil se jí dokonce vtáhnout do vchodu. Dívka uvedla dokonce i přesný popis pachatele. Ten však policisté oficiálně odmítají sdělit. Muž měl podle dívky mít černé vlasy a na sobě šedivé rifle a červeno-černé tenisky.

Případ i nadále sledujeme a budeme aktualizovat…

Autor: Honza Vraný

 

Napsat komentář