Sport Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

ZE SPORU: Superligový podzim zakončí Most doma s Prahou

MOST – Tuto neděli odehrají hráči mosteckého výběru malého fotbalu své poslední podzimní superligové představení. Od tří hodin odpoledne se představí doma svým fanouškům v zápase s ne zrovna oblíbenou Prahou.

S tou a jejími hráči mají sice mostečtí velmi dobré vztahy po lidské rovině, ale sportovně jde jednoznačně o soupeře, který Mostu nevyhovuje. Stále totiž platí, že s Prahou Most, jako s poslední ze superligového pelotonu, nepoznal pocit vítězství a to dokonce ani po penaltách. Za dosavadních šest vzájemných střetnutí během tří sezón Superligy malého fotbalu Most čtyřikrát podlehl v normální hrací době a dvakrát po penaltovém rozstřelu.

Jistou nevýhodou pro Most v těchto zápasech je zejména přijatelná geografická vzdálenost těchto soupeřů, což celkem snadno umožňuje Praze vždy vypravit mosteckým směrem velmi silnou sestavu. Velká vzdálenost, tedy faktor, který některé vzdálenější svazy před plnou silou Prahy občas „ochrání“, zde tak nefunguje.

Mostečtí se však nechtějí nechat dlouhodobou bilancí nijak otrávit a na Prahu mocně zbrojí, aby konečně nepříznivý trend zvrátili. Nedělní odpolední čas na vlastním hřišti by pro to měl být ideálním a mosteckému trenérovi, Vojtěchovi Bendovi, se tentokrát podařilo složit velmi silný výběr, který by měl být i pro silnou Prahu nemalou výzvou. Nedorazí-li tak mosteckému vedení na poslední chvíli větší počet omluvenek, měli by mít mostečtí diváci příležitost, vidět v neděli na hřišti 11. ZŠ velmi kvalitní a vyrovnané utkání. S ohledem na vývoj v tabulce pak půjde zároveň o přímý souboj o to, kdo stráví zimní přestávku na průběžném třetím místě, když aktuálně mají oba týmy jedenáct bodů.

O tradiční předzápasové vyjádření jsme požádali mosteckého trenéra.

Na zápas s Prahou se vždy těšíme. Sice se nám ji doposud nepodařilo porazit, ale rozhodně jsou to jedny z nejhezčích zápasů. Praha chce většinou hrát fotbal a ne jen čekat na naše chyby, takže střetnutí s ní jsou vždy velmi otevřená a mají vysokou kvalitu“ zahájil Benda.

Samozřejmě vnímáme dlouhodobou bilanci a nejsme z ní nijak nadšení. Už je načase, abychom si i my připsali skalp Prahy a můžu divákům a příznivcům mosteckého malého fotbalu slíbit, že pro to tuto neděli uděláme maximum. Nominovaná sestava je tentokrát velmi kvalitní, byť do ní samozřejmě tradičně promluvily i jiné vlivy jako například utkání velkého fotbalu, či posezónní rozlučky. Necháme se překvapit v jakém složení a rozpoložení k nám přijede Praha a zda se s podzimem rozloučíme vítězně, což by nám zaručovalo přezimování na třetím místě superligové tabulky“ uzavřel Benda.

Všichni mostečtí fanoušci jsou k tomuto vyvrcholení mosteckého superligového podzimu srdečně zváni.

Více informací na www.fotbal-most.cz.

Autor: Aleš Janeček 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář