Praha Sport Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

ZE SPORTU: Most na závěr podzimu podlehl Praze

MOST/PRAHA – V neděli ve tři hodiny odpoledne se Most rozloučil na svém hřišti s podzimní částí Superligy malého fotbalu. Toto loučení mělo podobu domácího zápasu devátého kola, v kterém Most hostil Prahu.

Tento, v dosavadních šesti vzájemných zápasech Mostem nepokořený soupeř, sice dorazil na sever Čech s lehce nepřesvědčivými výsledky v posledních zápasech, ovšem na mosteckém hřišti dal, bohužel pro Most, vzpomenout na své nejlepší zápasy.

Do sestavy Mostu opět negativně promluvily omluvenky na poslední chvíli. Severočeši tak nakonec vyslali do utkání pouze dva hráče na střídání, když jejich složení bylo následující – Aschenbrenner Miloslav – brankář, Banovič Tomáš, Fišer Antonín, Haviar David, Kasal Daniel, Nobst Dominik, Pátek Vladimír a Popelka Vít „C“.

Praha, ač hostující, tak byla početnější než domácí, když se v Mostě představila ve složení – Dikusar Maksym – brankář, Baran David, Jelínek Tomáš, Kounovský Tomáš, Kubek Jakub, Mařík Stanislav „C“, Mařík Tomáš, Pozníček David, Reiter Daniel a Šultes Pavel.

Samotný zápas začali sice lépe domácí, ale jejich úvodní snahu zchladila Praha prvním gólem již ve čtvrté minutě. Mostečtí dokázali ve čtrnácté minutě vyrovnat, po důsledném atakování Vladimíra Pátka skóroval hlavou Daniel Kasal, ale do konce poločasu udeřila Praha ještě dvakrát a půli tak trávila s dvougólovým náskokem.

Druhou polovinu utkání začal opět lépe Most a po gólu Tomáše Banoviče (Vladimír Pátek) se Praze přiblížil na rozdíl jediné branky. Pak ale z mostecké sestavy vypadl zraněný Dominik Nobst a tým s jediným střídajícím hráčem přestal stíhat. Praha neúprosně navyšovala své vedení až na 8:2, aby ještě téměř se závěrečným hvizdem korigoval mostecký David Haviar po nahrávce Daniela Kasala.

Porážka 3:8 tak dala poměrně jednoznačnou odpověď na otázku, kdo stráví superligovou zimu na třetím a kdo na čtvrtém místě tabulky. Přesto je třeba vnímat průběžnou čtvrtou pozici Mostu ve světle naprosto tragického vstupu do sezóny. Po úvodních třech debaklech by ve čtvrtou pozici věřil jen největší optimista. Proto je třeba toto pořadí vnímat jako celkem slušný základ pro jarní odvety, kdy Most naopak většinu vzdálenějších soupeřů hostí doma.

K zápasu s Prahou i k podzimní části Superligy se vyjádřil i mostecký trenér, Vojtěch Benda.

Výsledek zápasu samozřejmě není dobrý. Bohužel nás poznamenaly rozlučky se sezónou velkého fotbalu a otevřeně je třeba přiznat, že řada hráčů nastoupila do zápasu v ne zrovna v nejlepším fyzickém rozpoložení. Po zranění jednoho z našich hráčů jsme pak již nebyli schopni Praze konkurovat a ta u nás nakonec pohodlně ukořistila tři body“ zahájil Benda.

I přes tuto závěrečnou kaňku je třeba vnímat podzim v celku a zde nakonec asi převládá mírná spokojenost. Je pravdou, že jsme asi mohli a měli mít více bodů, ale v lize nejsou vyloženě slabé týmy a každý bod si musíte tvrdě ubojovat. Zimu strávíme na čtvrtém místě a kdyby mi tohle někdo řekl po prvních třech kolech, považoval bych ho za blázna. Pevně věřím, že do jara vstoupíme od počátku lépe a sezónu zakončíme minimálně v horní polovině tabulky“ ohlédl se Benda za sezónou.

O tom, jak se Mostu povede na jaře, se mostečtí příznivci zase budou moci přesvědčit na vlastní oči od přelomu března a dubna.

Autor: Aleš Janeček