Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Kultura Liberecký Moravskoslezký Olomoucký Pardubický Plzeňský Praha Středočeský Technika Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zlínský Zprávy podle krajů

AKTUÁLNĚ POČASÍ: Meteorologové opět varují řidiče i chodce před náledím

ČESKÁ REPUBLIKA – Meteorologové varují před další možným náledím! Pozor by si měli dát nejen řidiči ale i chodci. Některé silnice a chodníky se totiž v noci na zítřek změní v jedno kluzké zrcadlo… V noci na středu (5. 12.) se totiž bude místy tvořit náledí. Tato výstraha aktualizuje předchozí, zmenšuje území platnosti výstrahy před náledím.

Podrobnosti na webu
http://portal.chmi.cz/…/p…/docs/meteo/om/vystrahy/index.html

Na jev: NÁLEDÍ (NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ): 
Karlovarský
Plzeňský
Pardubický:(SY,UO,)
Královéhradecký:(NA,RK,TU,)
Liberecký
Ústecký
Zlínský:(UH,VS,ZL,)
Olomoucký:(JE,OL,SU,)
Moravskoslezský:(BR,FM,NJ,OP,)
od úterý 04.12.2018 21:00 do středy 05.12.2018 10:00 hodin

Za studenou frontou, která postoupí z našeho území k východu, se k nám začne rozšiřovat od západu tlaková výše a po její přední straně k nám pronikne chladný vzduch od severozápadu.

V úterý (4. 12.) večer a v noci na středu (5. 12.) klesnou teploty většinou na 0 až -4 °C. Mokré povrchy budou namrzat a místy se bude tvořit náledí.

Ve středních a jižních Čechách, na Vysočině a jižní Moravě bude mokré povrchy vysušovat mírný vítr, proto zde čekáme tvorbu náledí jen výjimečně.

Doporučení ke zmírnění následků jevů: 
-Lokálně se bude vytvářet náledí nebo zmrazky. Vozovky a chodníky budou místy kluzké, řidiči a chodci by měli věnovat zvýšenou pozornost místním podmínkám.

Zdroj: Centrální předpovědní pracoviště ČHMÚ ve spolupráci s VGHMÚř

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář