Doprava Krimi Plzeňský Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Čelní střet vozidel na Domažlicku

DOMAŽLICE – Včera v 16:10 hodin došlo na silnici II. třídy č. 183 v Domažlicích v ulici Chrastavická k dopravní nehodě. Řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy, přejel do protisměru, kde narazil do protijedoucího vozidla. 

 Dvaadvacetiletý řidič osobního automobilu tovární značky Škoda Fabia jel od obce Chrastavice a při průjezdu prudké pravotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla, stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možné předvídat.

 Na zledovatělé vozovce vjel do protisměru, kde čelně narazil do automobilu tovární značky Citroen, který řídila sedmašedesátiletá žena. Po střetu bylo vozidlo Škoda odraženo vlevo mimo komunikaci a vozidlo Citroen bylo odraženo do protisměru. Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidičky a její spolujezdkyně. Obě byly odvezeny na ošetření do domažlické nemocnice.

 Alkohol byl u řidiče i řidičky vyloučen provedenou dechovou zkouškou. Na osobním automobilu Škoda vnikla škoda 20 tisíc korun a na vozidle Citroen byla škoda vyčíslena na 60 tisíc korun. Dopravní nehodu dále vyšetřují policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích.

Autor : por. Mgr. Dagmar Brožová

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář