Krimi Složky IZS Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů Zvířata

NAPSALI JSTE NÁM: V Bílině bylo nalezeno v kontejneru v igelitovém pytli štěně jorkšíra v zuboženém stavu! I přes bleskovou pomoc pejsek nepřežil

BÍLINA – Ve středu 9.ledna byl ve večerních hodinách v kontejneru bílinského sídliště SUNN nalezen kříženec jorkšírka v igelitovém pytli. Pejsek byl velmi vážně zraněný a podchlazený. Na místo přivolaní strážníci okamžitě kontaktovali na pomoc majitele jimlínského útulku Davida Kubalíka, který si pejska převzal a spojil se s veterinářkou MVDr. Ivanou Kocinovou. Ta se hned rozjela do své ordinace, aby mohla poskytnout pomoc. Jorkšírek však musel být vzhledem k vážnému zdravotnímu stavu uspán. 

Tato zpráva nás velmi zasáhla. Tvrdě odsuzujeme chování někoho, kdo se dokáže takto zachovat k živému, bezbrannému tvorovi. Z celého srdce doufáme, že pro zvířátka existuje nebe, ve kterém není žádný člověk. Protože jen tahle “vyspělá, inteligentní” existence dokáže způsobit tolik utrpení.

Na místo, kde byl pejsek nalezen, nedosáhne žádná z městských kamer. Vyzýváme vás a zároveň prosíme všechny, kteří se zhruba někdy od páté hodiny odpolední, ale možná i dříve, pohybovali v sídlišti a všimli si čehokoli podezřelého, aby se obrátili se svými poznatky na policii, která se nyní případem zabývá. Pomozte najít tu zrůdu.

Velmi děkujeme jak ochotným strážníkům, tak panu Kubalíkovi a paní MVDr Kocinové!

Velmi děkujeme i vám za sdílení, aby se pachatel našel.

Zdroj: Nadační fond Slza zvířat

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář