Cestování Doprava Krimi Pomáháme Složky IZS Středočeský Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

AKTUALIZUJEME OBRAZEM : Tragická nehoda uzavřela kutnohorskou silnici u Kostelce nad Černými lesy

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Vážná dopravní nehoda osobního vozidla byla na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje oznámena dnes krátce po osmé hodině ranní.

Operační důstojník k události na silnici č. 2 v okrese Praha-východ vyslal jednotky profesionálních hasičů ze stanic Říčany a Český Brod, zároveň byl vyhlášen poplach jednotce sboru dobrovolných hasičů obce Kostelec nad Černými lesy, která je předurčena na zásahy u dopravních nehod.

Jako první na místě zasahovala posádka kostelecké zdravotnické záchranné služby. Po příjezdu hasičů bylo zjištěno, že v osobním vozidle, které se nacházelo mimo komunikaci, cestovala řidička se třemi nezletilými osobami a je nutné celou posádku vyprostit. Hasiči za použití několika sad hydraulického vyprošťovacího zařízení zahájili záchranné práce. Po několika minutách se podařilo vyprostit jednoho z cestujících a poté následovalo vyproštění řidičky. U dalších dvou osob konstatoval lékař zdravotnické záchranné služby exitus.

Těžce zraněná řidička byla letecky transportována do Prahy, druhá zraněná osoba byla převezena do nemocnice pozemní cestou. Hasiči následně zajistili místo nehody a po zadokumentování události kriminální policií byla vyproštěna dvě zbylá těla. Na místo se dostavila také psycholožka HZS Středočeského kraje z důvodu případné potřeby poskytnutí posttraumatické péče.

Příčiny tragické havárie vyšetřuje Policie ČR. Po celou dobu zásahu byla kutnohorská silnice zcela uzavřena, obnovit provoz se podařilo až po poledni.

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář