Kultura Sport Ústecký Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Benefiční amatérský turnaj Bílinský Březňák cup 2019 startuje již zítra

BÍLINA – Již zítra, tedy v sobotu 9. února se na zimním stadionu v Bílině uskuteční 2. ročník Benefičního amatérského turnaje Bílinský Březňák cup 2019, který je unikátní v tom, že proti sobě hrají hráči, kteří nikdy tento sport nehráli na registrované úrovni. 

Vstupné na hokejový turnaj je dobrovolné. Výtěžek z hokejového turnaje, lední diskotéky i koncertu skupin Wanastowi Vjecy revival a Lucie Cover Band bude věnován Tomáši Novotnému. Turnaj začíná v 7.30 hodin a probíhá po celý den. Začátek finálového zápasu je plánovaný na 16.50 hodin. Pro širokou veřejnost je po skončení turnaje připravené veřejné bruslení s reprodukovanou hudbou, disco na ledě, které proběhne od 18 do 19 hodin. Vstupné na disco je stanoveno na 50 korun a pro děti do 15 let je vstup umožněn zdarma. Zapůjčení bruslí je možné podle standardního ceníku zimního stadionu.

Letošní ročník bude rozšířen o koncert kapel Wanastovi vjecy revival a Lucie cover band v Kulturním domě Fontána, který bude plynule navazovat hokejový turnaj. Cena vstupného je stanovena na 100 korun. Výtěžek ze vstupného této celodenní akce, bude věnován na podporu Tomáše Novotného z Děčína. Koncert začne v 19 hodin.

Při loňském ročníku se podařilo vybrat na vstupném 7500 korun. Dar byl věnován bílinskému spolku Šance žít, který provozuje chráněnou dílnu.

bannerjvpress1

Tomášek a jeho sestra Verunka jsou dvojčata. Narodili se v červenci 2011, a to předčasně ve 35. týdnu. Tomík byl po porodu ve velmi vážném zdravotním stavu a v ohrožení života. Verunka byla v pořádku. U Tomíka bylo zjištěno nedovyvinuté trávicí a vylučovací ústrojí. V motolské porodnici, kde se dvojčata narodila, zůstal cca 6 měsíců a podstoupil spoustu operací. Poté se stěhoval do Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem na cca 18 měsíců a až poté domů do Děčína ke své rodině. Tomíkův stav způsobil trvalé následky na celý život a péče o něj je velmi náročná po všech stránkách. Trpí řadou trvalých zdravotních komplikací a postupně prodělal desítky operací.

V roce 2017 podstoupil velkou operaci obou nohou. Levou nohu má kratší, což mu působí problémy při pohybu a maminka s ním musí denně cvičit. Od narození doposud je Tomáš závislý na umělé výživě podávané do žíly a zatím to nevypadá, že by se to v budoucnu změnilo.

V současné době mu také selhává levá ledvina. Mentálně je však Tomáš v pořádku a lumpárny zvládá jako každé dítě. V září 2018 nastoupil do první třídy základní školy, takže má o zábavu postaráno on i paní učitelka. Někdy rošťák, někdy zlatíčko, ale vždycky malý/velký bojovník, který má rád dinosaury, roboty, auta apod., tak jako ostatní kluci.

Redakce Agentury JV PRESS  je i letos jedním z hrdých mediálních partnerů celé benefiční akce. Z turnaje tak přineseme opět videoreportáž.

Autor: redakce

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář