Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Kultura Liberecký Moravskoslezký Olomoucký Pardubický Plzeňský Praha Středočeský Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zlínský Zprávy podle krajů

SMUTNÁ ZPRÁVA: Do hereckého nebe odešel další bard, dabér Petr Oliva

PRAHA – Ve věku 75 let dnes zemřel herec a dabér Petr Oliva. O úmrtí známého herce informuje Divadlo Radka Brzobohatého na svých facebookových stránkách i rodina Petra Olivy.

Do povědomí diváků se Petr Oliva zapsal jako úspěšný dabér.  Oliva, absolvent herectví na pražské DAMU, nastoupil do svého prvního angažmá v Divadle J.Průchy na Kladně, odkud se na dvacet let přesunul do pražského Divadla E.F.Buriana. Zde se představil například ve hrách Peer Gynt, Král Lear nebo Žebrácká opera.

Hrál v mnoha českých filmech a televizních seriálech, za zmínku stojí jeho první role ve filmu Atentát, dále Třicet případů majora Zemana, Hospoda, Sanitka, Nemocnice na kraji města, Pojišťovna štěstí, Nemocnice v Růžové zahradě.

Jako dabér propůjčil svůj nezaměnitelný hlas Pierru Richardovi nebo drsňákovi Bodiemu z britského seriálu Profesionálové.

V současné době hrál v Divadle Radka Brzobohatého ve hrách Dvanáct rozhněvaných mužů a Klec bláznů.

ČEST JEHO PAMÁTCE…

Autor: redakce

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář