Jihočeský Krimi Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Mladíkům se nelíbilo, že jsou vykázáni z restaurace a tak napadli obsluhu

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Nedělní odpoledne se emotivně nevydařilo mladíkům při návštěvě jedné českobudějovické restaurace. Po 16:00 hod. byli dva muži (ve věku 29 a 31 let) upozorněni obsluhujícím personálem, aby hlukem nerušili ostatní návštěvníky restaurace, na což však ani po opakovaném upozornění nereagovali.

Později je vzhledem k opilosti vyzvali, aby zaplatili a odešli. Na tuto výzvu však uvedení hosté fyzicky napadli číšníky a ničili zařízení pivnice.

Na místo byli přivolání policisté, kteří svým bleskurychlým zákrokem rvačku okamžitě ukončili a agresory zadrželi. Provedeným testem na přítomnost alkoholu v dechu zjistili, že v dechu obou mužů je množství převyšující 2 promile. Po převezení na lékařské vyšetření byli zdravotníky prohlédnuti a poté stanoveno, že jsou schopni pobytu v policejní cele.

Případ vyšetřují policisté z obvodního oddělení České Budějovice – město, kteří ve věci zahájili úkony zkráceného přípravného řízení pro podezření ze spáchání přečinu Výtržnictví. Vzhledem k zranění jednoho z obsluhujících, budou policisté řešit jeho vyšetření ve zdravotnickém zařízení a lze předpokládat rozšíření trestního řízení.

Autor : por. Bc. Milan Bajcura

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář