Jihomoravský Krimi Složky IZS Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

VIDEO: Vyčerpaného pohřešovaného seniora na Znojemsku vypátrali policisté termovizí z vrtulníku

ZNOJEMSKO – V noci na dnešek pátrali policisté po muži, kterého postrádali v Domově pro seniory v obci Hostim. Informaci o pohřešování seniora policii předali před osmou hodinou večerní. Šlo o téměř sedmdesátiletého muže, jehož místní naposledy viděli kolem osmnácté hodiny jít po silnici směrem na obec Rozkoš. 

Od té doby o něm nikdo nic nevěděl, sám se z vycházky nevrátil a mobilní telefon nevlastní. Vzhledem k tomu, že se zatím vždy sám včas do ústavu vrátil, měli obavu o jeho život. Ihned jsme proto zahájili pátrací akci.

V terénu byli policisté z obvodních oddělení Znojemska i sousedního Třebíčska, psovod se psem, kriminalisté i cizinecká policie, ale i speciální pořádková jednotka z Brna. Z důvodu prozkoumávání rozsáhlého terénu a s ohledem na nízkou teplotu, která v těchto místech klesla pod nulu, požádal velitel akce o nasazení vrtulníku s termovizí.

Pátrací akci, do které se zapojily tři desítky policistů, pak úspěšně ukončili necelou hodinu po půlnoci. Muže policisté našli v poli, jak leží u kapličky nedaleko obce Hostim. Byl podchlazený a vyčerpaný.

Díky dobrým letovým podmínkám mohli policisté k průzkumu terénu využít právě leteckou službu, což významně přispělo k rychlému a zdárnému ukončení nočního pátrání. Nalezeného muže následně policisté předali do péče zdravotníků.

Autor: por. Mgr. Lenka Drahokoupilová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář