Auto-Moto Cestování Doprava Krimi Složky IZS Ústecký YouTube Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

VIDEO: Motoristé v Mostě nesledují dopravní značení na 13, dochází k nehodám i k jízdě v protisměru

MOST – Motoristé nesledují značení na I/13, dochází k nehodám i k jízdě v protisměru. Řidiči totiž nerespektují značení na silnici I/13 pod Hněvínem v Mostě.

Dopravní policisté v Mostě apelují na řidiče jedoucí po silnici I/13 v obou směrech, aby si dobře všímali dopravního značení na této komunikaci. Jen během tří dnů tam došlo k několika dopravním nehodám, kdy řidiči jedoucí ve směru z Litvínova nesmí v místě nového značení pod Hněvínem odbočit do Mostu u muzea. Musí respektovat směrové desky a nemohou přejíždět do pruhu za šikmými rovnoběžnými čáry. To znamená, že pokud chtějí sjet do města, musí pokračovat po sinici I/13 až k Tescu a tam teprve mohou odbočit do města.

V opačném směru motoristé jedoucí po silnici I/13 ve směru na Chomutov jsou značkou informováni o objížďce (buď přes město, ulicí SNP, na Souš a poté na silnici I/13,  nebo až do Záluží po I/27, kde odbočí na Dolní Jiřetín a přes Komořany najedou na I/13 ve směru na Chomutov – platí hlavně pro nákladní vozidla.)

Policisté v rámci kontrol v daném úseku zjistili i několik přestupků, které řešili s řidiči, v jednom případě narazili na řidiče v zeleném autě, který jel v protisměru. Naštěstí se nikomu nic nestalo a policisté hříšníka zastavili. Nerespektování dopravního značení policisté řeší nekompromisně uložením pokuty.

Autor: nprap. Ludmila Světláková

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář