Kultura Politika Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Vedení města i nadále řeší situaci a život občanů na Teplickém Předměstí

BÍLINA – Ve středu 15. května se starostka města sešla se žadateli o zrušení dětského hřiště v ulici Antonína Sovy.

 Na základě předchozí písemné žádosti o zrušení tohoto hřiště vznesla rada města požadavek na ředitele Městské policie Bílina, který má za úkol zpracovat podrobnou analýzu – monitoring chování občanů a dětí na tomto dětském hřišti v období od 1. dubna do 30. června tohoto roku. Na základě této analýzy přijme rada města konečné rozhodnutí ve věci zrušení či přemístění daného dětského hřiště na svém červencovém zasedání. 

Na následujícím jednání s panem Radkem Petržilkou, majitelem společnosti Sever Plus, která spravuje na území města nejvíce bytových jednotek a je jedním z největších vlastníků bytového fondu na Teplickém Předměstí, byla starostka města informována o dalších krocích, které pan Petržilka na Teplickém Předměstí plánuje.

Jedná se zejména o budování chráněných bytů pro osoby se zdravotním postižením v jednom z věžáků v ulici Teplická, odkupování dalších bytových jednotek na sídlišti s tím, že po jejich rekonstrukci budou tyto byty nabídnuty např. jako zaměstnanecké benefity firmám v okolí. Starostka města přislíbila součinnost při kontaktování regionálních zaměstnavatelů a podporu tomuto projektu.

Zdroj : Město Bílina, oficiální stránka

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář