Auto-Moto Doprava HZS Královehradecký Krimi Složky IZS YouTube Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

VIDEO DRAMA: Mladý muž zachránil na Rychnovsku život seniorovi! Pohotově ho vytáhl z kolejiště těsně před příjezdem vlaku

RYCHNOVSKO – Výjimečnou a dech beroucí situaci zažili svědci na železniční zastávce v Kostelci nad Orlicí. Ta je v těsné blízkosti silnice č.II/316, vedoucí od centra směrem na Choceň.

Na jednokolejném železničním přejezdu už byly spuštěné závory a blikala červená výstražná světla, když do závor narazil muž na motocyklu zn. Simson a spadl přímo do kolejiště. Nebezpečné situace si všiml dvaatřicetiletý muž z Kostelce nad Orlicí, který v tu dobu čekal na vlak do práce. Uslyšel ránu a na kolejích spatřil ležícího řidiče a vedle něj motorku.

Nedaleko zároveň zahlédl osobní vlak, vyjíždějící ze zatáčky od Doudleb nad Orlicí a přibližující se do stanice. Zahodil batoh a běžel řidičovi na pomoc. Pětaosmdesátiletého seniora odtáhl z kolejí do bezpečí a mimo trať se mu podařilo přetáhnout i jeho motocykl. V ten okamžik na naprosto stejném místě, kde před malou chvílí ležel otřesený muž, zastavil vlak, jehož strojvůdce se samozřejmě snažil co nejintenzivněji brzdit. Lehce zraněného seniora odvezli záchranáři do nemocnice na vyšetření. Zachránce bezprostředně po nehodě předal policistům na sebe kontakt a odjel do práce.

Rychnovští policisté získali až v průběhu vyšetřování nehody video, ze kterého „mrazí“ a z něhož je zcela zřejmé, že kdyby odvážný muž nereagoval tak rychle, nehoda by měla fatální následky. Svoji odvahou a rozhodností jednoznačně zachránil motocyklistovi život.

Přestože on svůj čin považuje za samozřejmost, domníváme se, že by neměl zůstat bez povšimnutí. I proto se krajský ředitel plk. David Fulka rozhodl osobně jeho čin vyzdvihnout a muži poděkoval a předal mu ocenění za jeho příkladný čin. Setkání, které proběhlo ve velmi přátelské atmosféře, se zúčastnil i muž, který se dík svému zachránci podruhé narodil. I on mu tedy mohl osobně poděkovat.

Autor: plk. Mgr. Ivana Ježková

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář