Finance Politika Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

NAPSALI JSTE NÁM: Vyjádření města Bíliny k návrhu na sloučení dávek na bydlení

BÍLINA/ÚSTÍ NAD LABEM – V Ústí nad Labem se uskutečnil diskusní seminář se zaměřením na představení nové sloučené dávky na bydlení, a to se zástupci Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, Úřadu práce ČR, Krajského úřadu Ústeckého kraje, starostů obcí, vedoucích pracovníků a zaměstnanců úřadu práce a odborů sociálních věcí.

V návaznosti na tento seminář bylo Ústeckému kraji zasláno stanovisko, ve kterém město Bílina jednoznačně nesouhlasí se sloučením dávek příspěvku na bydlení a doplatku na bydlení. Města a obce přijdou sloučením této dávky o jediný účinný nástroj k možné regulaci přílivu nepřizpůsobivých obyvatel – o institut opatření obecné povahy.

Město Bílina se přiklání k možnosti stanovení maximálního nájemného na základě hodnotové mapy s tím, že každé město či obec s rozšířenou působnosti si vytvoří vlastní hodnotové mapy nájemného, které budou pro příslušný úřad práce při vyplácení dávek na bydlení závazné. Nesouhlasí tak s návrhem ministerstva pro místní rozvoj na zavedení hranice celoplošného nájemného ve výši 61,10 Kč/m2.

Autor: Pavlína Nevrlá

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář