Kultura Praha Sport Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

ZE SPORTU: Most padl v Praze a bere konečné čtvrté místo v Superlize

MOST/PRAHA – Tuto neděli od 14:00 nastoupil Most ke svému letošnímu poslednímu vystoupení v rámci čtvrtého ročníku Superligy malého fotbalu. Závěrečným soupeřem Severočechů byla Praha, tedy jediný tým, nad kterým mostečtí doposud nezvítězili.

A bohužel ani tentokrát se na této tradici nic nezměnilo. Stejně jako je pro Most oblíbeným soupeřem Příbram (Most je s ní stále stoprocentní), tak pro Prahu je takovýmto soupeřem Most. Je ale pravdou, že tentokrát to měla Praha s mosteckými hráči dost usnadněné. Byť byla původně avizovaná do Prahy silná a početná sestava, tak závěrečná série omluvenek z nejrůznějších důvodů s tímto stavem opět výrazně zamávala. Most tak nakonec nastoupil v Praze s jediným hráčem na střídání a to ještě byl tímto hráčem mostecký trenér Vojtěch Benda.

Most tak sice v Praze postavil kvalitní hráče, ale v dusnu panujícím na hřišti tito hráči vytrvalému tlaku Prahy nemohli odolat.

V mosteckých dresech k utkání vyběhla sestava – Aschenbrenner Miloslav – brankář, Benda Vojtěch, Fišer Antonín, Levý Stanislav, Macko David, Polák Jakub „C“ a Rulf Daniel.

Domácí pak do zápasu vyslali tým v podobě – Bellada Jaroslav – brankář, Baran David, Jelínek Tomáš, Kounovský Tomáš, Kratochvíl Lukáš, Mařík Tomáš, Reiter Daniel, Socher Václav, Stehno Jakub, Šultes Pavel, Uhlíř Michal „C“ a Vaněk Tomáš.

Karty tedy byly rozdány od začátku jasně a Praha se okamžitě od úvodního hvizdu chopila iniciativy. Její vytrvalé dobývání mostecké defenzivy slavilo první úspěch již v šesté minutě (přesně pálil Václav Socher po asistenci Tomáše Kounovského). Vzhledem k hodinové délce zápasu a tím pádem zbývající délce utkání do konce začaly být na místě obavy z debaklu. Mostecký výběr se ale ještě více koncentroval na obrannou činnost a pražské pokusy o vstřelení další branky vygumoval na dlouhých dvacet minut. Přesto těsně před koncem poločasu Praha dvakrát udeřila a to jednou po mosteckém vlastním gólu a jednou po zásahu Tomáše Kounovského, kterému nahrával David Baran.

Do druhé půle se tedy šlo za stavu 3:0 pro domácí a na hostech byla stále více znát únava. Ta se naštěstí množila i na straně Prahy a s tím, jak se její akce opakovaně rozbíjely o dobře pozičně hrající Most, tím také klesala pražská snaha o navyšování skóre. Přesto Most ve druhé půli ještě dvakrát inkasoval a to ze střel i v mostecké soutěži v dresu Gamblerů působícího Tomáše Jelínka (asistence David Baran) a Tomáše Maříka (Tomáš Kounovský). Je dobrým vysvědčením mosteckých, že i v této nepříznivé situaci stále hrozili z rychlých brejků a i oni si zaslouženě připsali čestný zásah z nohy Antonína Fišera po nahrávce Vojtěcha Bendy.

Ani tato závěrečná porážka 1:5 však v souběhu s výsledkem Jihlavy na hřišti Blanenska již nic nezměnila na konečném čtvrtém místě Mostu v této sezóně Superligy malého fotbalu. Severočeši tedy končí těsně pod stupni vítězů, ale stále v té lepší polovině ligového pelotonu a po loňském a předloňském šestém místě tak jde přeci jen o posun směrem vzhůru k vytouženým bojům o medaile.

Samotné utkání bylo samozřejmě od počátku jednoznačné, ale přesto je třeba kluky ocenit za jejich bojovnost, snahu a za to, že se nezlomili. V takovémto počtu logicky Praze na jejím hřišti vzdorovat nelze, ale klukům ke cti slouží to, že i přesto zápas neskončil žádným divokým debaklem“ ohlédl se za zápasem mostecký trenér Vojtěch Benda.

Ohlédnu-li se za celou sezónou, tak ji musím v součtu hodnotit kladně. Oproti dvěma posledním letům jsme se tabulkou posunuli vzhůru a co je důležitější, vykrystalizovala ustálená cca desítka kluků, kteří splňují jak nároky na fotbalovou kvalitu, tak touhu podílet se s námi na projektu Superligy. Čili do dalších sezón je na čem stavět a já se již těším na další ročník Superligy“ uzavřel Benda ohlédnutím za letošním ročníkem Superligy malého fotbalu.

Most se tedy loučí konečným čtvrtým místem a do superligových bojů se zase zapojí v září roku 2019.

Autor: Aleš Janeček