Krimi Praha Školní okénko Složky IZS YouTube Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

VIDEO: Další útoky mladistvých! Kriminalisté pátrají po totožnosti poškozených, kteří se stali terčem závažných útoku skupiny mladistvých

PRAHA – Kriminalisté na základě vlastního šetření nalezli na sociálních sítích několik různých videí zachycujících dva útoky, které se s největší pravděpodobností staly ve stejný okamžik v parku Lannova na Praze 1.

V prvním případě video zachycuje velmi brutální útok mladistvého na dalšího muže. Útočník jej opakovaně bije a kope do různých částí těla a hlavy a na závěr mladíka donutí, aby mu přislíbil, že napadení nebude, hlásil na policii.  V druhém případě taktéž zachyceném na videu, kriminalisté pátrají po totožnosti dalšího poškozeného, kterého tatáž skupina mladistvých pod pohrůžkou násilí a teleskopického obušku oloupila. Na obou případech je velmi zarážející, že si oba útoky mladiství pokaždé natočili na několik mobilních telefonů a záběry vždy posléze zveřejnili na sociálních sítích.

Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu, loupeže, vydírání, ublížení na zdraví a výtržnictví, za což pachatelů v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody v délce až deseti let. V současné chvíli kriminalisté již disponují informacemi směřujícími k samotným pachatelům, jelikož se však jedná o osoby mladší osmnácti let, nejsme ze zákona oprávněni k těmto osobám poskytovat více informací.

Kriminalisté tyto opakované útoky považují za velmi nebezpečné a z tohoto důvodu prosí veřejnost o pomoc. V případě, že poznáte některého z poškozených, informace oznamte na linku 158.

Autor: kpt. Eva Kropáčová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář