Jihomoravský Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů Zvířata

Majk našel ztraceného seniora,další úspěch policejního psa

HODONÍNSKO – Od policistů ze Slovenska přijali policisté v minulém týdnu oznámení, že pohřešují seniora, který odešel z místa bydliště a nepodával o sobě žádné zprávy.

Protože jsme hraničním okresem, tak byl předpoklad, že by se mohl pohybovat i na území ČR. Skutečně jsme v sobotu odpoledne přijali oznámení, že měl být viděn u vodní nádrže Mlýnky na Strážnicku. Přálo nám štěstí v tom, že policista v době svého volna byl na houbách a našel batoh hledaného seniora. K nálezu vyjela hlídka strážnických policistů a přizvali si také psovoda se služebním psem. Ten zachytil stopu a policisty vedl do Radějovské obory, kde propátrával rozlehlý lesní prostor. Kolem sedmé hodiny večer služební pes Majk našel v hustém porostu ztraceného seniora ležícího na zádech bez hnutí.

 Jeho zdravotní stav byl velmi vážný a byl na pokraji vysílení. Po nálezu okamžitě policisté poskytli první pomoc a po malé chvíli s nimi senior navázal alespoň oční kontakt. Protože k nálezu došlo kousek za státní hranicí ČR – SR, tak policisté na místo přivolali slovenské policisty a slovenskou rychlou záchrannou pomoc a seniora jim předali.

V poměrně krátkém období jde již o druhý úspěšný případ tohoto služebního psa. Nedávno vyhledal ztracenou malou holčičku v Hodoníně.

Autor : por. Bc. Petr Zámečník

 

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář