Jihomoravský Krimi Složky IZS Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Dvojnásobnou brutální vraždu v Břeclavi má na svědomí devětadvacetiletý zloděj, který vyrušil majitele bytu

BŘECLAV – Jihomoravští kriminalisté výrazně pokročili v prověřování břeclavské dvojnásobné vraždy. Po usilovné práci a zkoumání důkazů obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy devětadvacetiletého muže, který bydlel i se svou rodinou v Břeclavi. Obviněný muž byl v minulosti již několikrát souzen především pro majetkovou, ale i násilnou trestnou činnost.

Na místě činu bylo při ohledání zajištěno více než 100 stop. Zásadním důkazem pak byly stopy daktyloskopické a biologické. Rozsah zranění obou obětí ve věku 89 a 44 let byl značný, neměly šanci útok přežít. Obviněný útočil bodnořezným nástrojem. Do domu šel krást, přitom ale vyrušil jeho obyvatele. Pravděpodobně nechtěl, aby jej identifikovali, a rozhodl se je brutálně zavraždit. Po dokonání skutku z místa činu odjel na kole. Podařilo se i zjistit, že v kontaktu se zavražděnými byl i v době před činem. K věci se jako podezřelý přiznal, po sdělení obvinění už vypovídat odmítl.

Na případu pracoval tým složený z kriminalistů prvního oddělení, specialistů z odboru kriminalistické techniky a expertíz, kriminalistů z Břeclavi a dalších policistů. Poděkování patří i veřejnosti, která nám při řešení případu pomohla.

V případě odsouzení mu za dvojnásobnou vraždu hrozí trest odnětí svobody na 15 až 20 let nebo trest výjimečný. Čin spáchal na dvou osobách s úmyslem získat pro sebe majetkový prospěch a ve snaze zakrýt trestný čin.

Na brífinku dnes o zadržení podezřelého a dalších okolnostech případu informovali krajský ředitel plk. Leoš Tržil a zástupce vedoucího odboru obecné kriminality plk. Luděk Blahák.

Kromě kriminalistů na místě pracovali i policisté ze Speciální pořádkové jednotky, kteří propátrávali břehy. Přímo v Dyji pak hledali věci související s událostí policejní potápěči.

Autor: mjr. Pavel Šváb

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář