Auto-Moto Doprava Moravskoslezký Složky IZS Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

ZAUJALO NÁS: Sedmnáct zraněných při čtvrtečních nehodách v Moravskoslezském kraji

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – V průběhu čtvrtku 22 srpna musely posádky ZZS MSK zasahovat u zvýšeného počtu dopravních nehod. V průběhu dvanácti hodin byli záchranáři voláni k celkem čtrnácti haváriím na silnicích. Jednalo se o střety vozidel, nehody motocyklistů a také sražené chodce. Ošetřit přitom bylo nutno šestnáct zraněných.

První nehoda se odehrála v ranních hodinách v Bohumíně, kde se při střetu automobilů zranily lehce a středně těžce tři ženy. Po poledni se odehrály postupně další čtyři nehody, vždy s jedním zraněným účastníkem. V Ostravě srazil kamion ženu v seniorském věku a způsobil jí těžké poranění dolní končetiny. Další ženu, rovněž v Ostravě, srazila dodávka, přičemž došlo k poranění horní končetiny. Dvě nehody v těsném závěsu se přihodily v Havířově – poranění hrudníku utrpěla žena středního věku po srážce vozidel a středně těžké poranění pak třiatřicetiletý motocyklista po kolizi s automobilem. Tři osoby byly zraněny při nárazu vozidla do stromu v Komorní Lhotce na Frýdecko-Místecku. Další žena byla lehce zraněna při střetu vozidel v Bruntálu.
Následovala havárie v Opavě, opět dvou vozidel, se zraněním pětadvacetileté ženy, a to v oblasti hlavy a hrudníku. Poté došlo ke kolizi motocyklu s automobilu v Klimkovicích. Zraněný motocyklista jevil známky otřesu mozku a poranění hrudníku.

Nejvážnější nehoda se odehrála před devatenáctou hodinou v oblasti Starých Hamrů na Frýdecko-Místecku, kde došlo k nárazu motocyklu do skály. Čtyřicetiletý muž utrpěl život ohrožující poranění hlavy a mozku. Nutná byla intubace jeho dýchacích cest a převedení na přístrojem řízenou ventilaci. Vrtulník LZS pacienta přepravil na urgentní příjem FN Ostrava.
O pět let mladší účastník byl zraněn středně těžce, a to v oblasti dolní končetiny. Předán do další péče byl ve spádovém zdravotnickém zařízení.

Další střet automobilů, rovněž krátce před devatenáctou hodinou, v Libhošti na Novojičínsku, měl za následek středně vážné zranění jednoho z účastníků. Havárie vozidla, které havarovalo jen o dvacet minut později ve stejném okrese, poblíž Oder, se obešlo bez poranění – záchranáři jen vyšetřili účastníka nehody, ale mohli jej ponechat na místě zásahu. Při poslední havárii ve Vratimově si mladý motocyklista při pádu ze stroje poranil dolní končetinu. Po ošetření byl přepraven do ostravské Městské nemocnice.

Zdroj: Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář