Praha Sport Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

ZE SPORTU: Ani na devátý pokus Most Prahu neporazil

MOST/PRAHA – V neděli v 19:00 hodin nastoupil mostecký výběr k zápasu 4. kola celostátní Superligy malého fotbalu. Tentokrát to bylo na horké půdě velmi silné Prahy, se kterou má Most dlouhodobou nelichotivou bilanci. Za dosavadních osm pokusů s ní pokaždé prohrál a bohužel to nevyšlo ani tentokrát. Praha je tak i nadále posledním superligovým týmem, jehož skalp mostečtí nezískali.

Již samotná výchozí situace nehrála Severočechům do not. Kromě jednoho ze dvou dlouhodobě nejsilnějších týmů Superligy se tentokrát museli popasovat rovněž s absencí některých tradičních opor. Dva týmy hrající mosteckou domácí soutěž byly totiž v době zápasu v Itálii na evropském poháru malého fotbalu pod názvem EUROCUP. Mostecká soutěž naštěstí oplývá dostatečnou kvalitou i v dalších týmech a tak měl mostecký trenér Vojtěch Benda i přes tuto komplikaci kam sáhnout.

K utkání tak nastoupila silná sestava ve složení – Šlégr Václav – brankář, Banovič Tomáš, Boček Martin „C“, Bozalija Said, Kasal Daniel, Levý Stanislav, Onuščák Dominik, Popelka Vít, Pyskatý Jan a Vávra Pavel.

Praha, jejíž kvalitní fotbalové zdroje jsou takřka bezedné, vyslala do zápasu tým ve složení – Stehno Jakub – brankář, Baran David, Birma Tomáš, Hakl František, Jelínek Tomáš, Mařík Stanislav, Podzimek David, Pozníček David, Reiter Daniel, Socher Václav a Uhlíř Michal „C“.

Samotné střetnutí začalo z obou stran opatrně a o úvodním gólu Prahy rozhodla spíše individuální nedůslednost, než nějaký výraznější tlak domácích. Skóroval Podzimek po asistenci Pozníčka. A měla to být právě tato dvojice, kdo hosty nakonec porazil. Z úvodního gólu se dokázali mostečtí otřepat. Začali do útočných snah více zapojovat svého velmi dobře hrajícího gólmana Václava Šlégra a tento model přinesl své ovoce. Ve třinácté minutě první půle po jeho odražené dalekonosné střele propálil vše, co mu stálo v cestě, Martin Boček. Zbytek poločasu se šance střídaly na obou stranách, ale excelovali zejména gólmani a tak se do šaten šlo za stavu 1:1.

Bohužel druhá polovina přinesla hostům desetiminutovku hrůzy. Mezi 36. a 45. minutou dokázali domácí hned čtyřikrát nesmírně efektivně vyřešit rychlé brejky a skóre bylo rázem 5:1. Dvakrát přesně mířil Podzimek (a završil tak svůj hattrick) vždy po přihrávce Pozníčka. Jednou se pak prosadil napůl mostecký Tomáš Jelínek (hraje i mosteckou soutěž v dresu Gamblers Most) a jednou Tomáš Birma.

Ke cti hostů slouží, že se nesložili a i v této situaci dokázali s výsledkem ještě něco udělat. Dvakrát zužitkoval přesný pas Víta Popelky Tomáš Banovič a skóre bylo hned přijatelnějších 5:3. Zápas ale uzavřel svým přesným zásahem v neděli večer mimořádně produktivní David Podzimek a na konečném skóre 6:3 pro Prahu se tak podílel hned čtyřmi zásahy.

„Za prvé chci klukům poděkovat. S velmi silnou Prahou sehráli dobrou partii a nebýt nešťastné pasáže, mohl být zápas až do samého závěru otevřený. Každopádně kvalita Prahy je neoddiskutovatelná a měli bychom zde samozřejmě co dělat i v plné sestavě“ zahájil ohlédnutí za zápasem mostecký trenér Benda.
„Nyní za sebou máme dva nejtěžší podzimní soupeře (Brno a Praha) a teď nadchází čas sbírání bodů. O to bychom se chtěli pokusit hned v dalším našem utkání, kdy budeme hostit Blanensko. Pevně věřím, že se to podaří, neboť v obou zápasech byla naše hra velmi dobrá, i když to k bodům zatím nevedlo“ zakončil své vyjádření Benda.

Dalším mosteckým soupeřem bude 20.10.2019 Blanensko, které Most přivítá doma od 14:00 hodin. Více informací na www.fotbal-most.cz.

Autor: Aleš Janeček