Finance Kultura Pomáháme Školní okénko Ústecký Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

ZAUJALO NÁS: Krabice od bot – děti darují dětem k Vánocům… Sběrné místo je nově i v Akademii dobrovolných záchranářů v Ústí nad Labem

ÚSTÍ NAD LABEM – Součástí projektu „Krabice od bot“ se letos stala i Akademie dobrovolných záchranářů ČR v Ústí nad Labem, kde má sběrné místo v ulici Picassova 549, Ústí nad Labem 403 31. Sběrná místa jsou na více než 100 místech po celé České republice.

Dárečky dobrovolní záchranáři sbírají pro děti z azylového domu. Sběrné místo bude k dispozici od 25.11. do 8.12.2019 každý všední den od 8:00 hodin do 13:00 hodin u Moniky Lehečkové.

Doporučení obsahu krabic: penál, psací potřeby, pastelky, fixy, vodovky, štětce apod. nejmenší dětičky, potřebují pleny.

Děti kromě hraček potřebují hlavně školní a hygienické potřeby, nejmenší děti pleny, vlhčené ubrousky a ostatní potřeby pro miminka. Prosím nevkládejte do balíčků zničené hračky a oblečení. Radost určitě udělají obrázkové knihy a pro menší děti tvrdá leporela, hry nebo sportovní potřeby.

„Zatím si můžete dárky, které se chystáte připravit rezervovat ZDE.

Sběrná místa provozují prověření dobrovolníci ve svém volném čase a bez nároku na odměnu. Každé sběrné místo předem zjišťuje potřeby dětí ve svém okolí: domlouvá se s úřady, azylovými domy, nízkoprahovými centry, terénními pracovníky nebo školami a zjišťuje počet potřebných dětí a jejich věk a pohlaví. Pro tyto děti pak dárky sbírá za pomoci rezervačního systému na webu Krabice od bot, kde dárci uvidí, kolik dětí jakého věku a pohlaví je ještě potřeba obdarovat. Snažíme se, aby se co nejvíce dárků vybralo v regionu, kde se nasbírají.

Autor: redakce

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář