Fitness HZS Pomáháme Složky IZS Sport Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

ZE SPORTU: Teplický profesionální hasič Lukáš Rosenkranz jde tvrdě za svým snem a chystá se na hasičské světové hry v Holandsku World Police & Fire Games Rotterdam

ČESKO – Pyšní se titulem nejsilnější profesionální hasič z Ústeckého kraje, který si postupně tvrdě jde za svým cílem a pilně se v tělocvičně připravuje na svůj vysněný závod v klasickém Bench pressu. Profesionální hasič z Teplic Lukáš Rosenkranz, který pochází z Mostecka, trénuje tak především na hasičské světové hry v Holandsku World Police & Fire Games Rotterdam.

Teplický profesionální hasič Lukáš Rosenkranz trénuje již řadu let pod vedením Dušana Švarcbacha v oddílu SKST Litvínov (sportovní klub silového trojboje) v posilovně Fitness Flora Litvínov za vydatné pomoci a velké podpoře Martina Koťátka a Petra Zamazala. Lukáš závodí ve své váhové kategorii do 93 kilogramů ve federaci IPF. Pilně denně trénuje, dodržuje přísnou životosprávu a zdokonaluje se… Velkou podporu pociťuje ale i ve své rodině.

To vše za obrovské podpory sponzorů a příznivců, bez kterých by se Lukáš těžko mohl připravovat nejen na světové hry. „Mé obrovské poděkování patří Sboru dobrovolných hasičů Černice. Velké poděkování za velkou podporu patří i městu Horní Jiřetín společnosti SANACE PO a firmě WED WOOD. V neposlední řadě nesmím zapomenout posilovně Fitness Flora Litvínov a dalším, kteří mě opravdu moc podporují, a to nejen finančně,“ říká s vděkem třicetiletý profesionální hasič z Teplic Lukáš Rosenkranz.

Na závodech startuje za oddíl SKST Litvínov a SDH Černice, kterému vděčí za mnohé a chce dokázat nemožné, tvrdou dřinou se postupně chce vypracovat k siláckým špičkám v Bench-pressu. 

Nejbližší závod, který Lukáše čeká je 5. Otevřené Mistrovství ČR v klasickém (RAW) „benčpresu“ mužů a žen v Jindřichově Hradci, kde chce uspět v co možná na nejvyšší příčce a postupně si tak plnit svůj sen a tvrdě dřít na světové hry v Rotterdamu.

Na svém kontě má Lukáš Rosenkranz ale i zlato, a to ze silové soutěže složek Integrovaného záchranného systému CZECH ARMY STRONGMAN. V minulosti Lukáš Rosenkranz absolvoval i hasičské závody TFA – Nejtvrdší hasič přežívá a byl i členem české reprezentace TFA. nyní se ale již věnuje pouze Bench-pressu.

Bench-press je soupažný tlak v lehu na rovné lavici s velkou činkou a je patrně nejznámější posilovací cvik rozvíjející svaly hrudníku a rukou. Cvik lze obměňovat například různou šíří úchopu či náklonem lavice, a tím měnit zatížení jednotlivých svalových skupin.

Redakce agentury JV PRESS se rozhodla stát se nově hlavním mediálním partnerem a úzce tak s hasičským silákem Lukášem Rosenkranzem spolupracovat…

PODĚKOVÁNÍ SPONZORŮM A PODPOROVATELŮM LUKÁŠE…

  • SDH Černice 
  • Město Horní Jiřetín
  • SANACE PO
  • WED WOOD
  • Trenér Dušan Švarcbach
  • Oddíl SKST Litvínov (sportovní klub silového trojboje)
  • Posilovna Fitness Flora Litvínov – Martin Koťátko a Petr Zamazal

 

Autor: Honza Vraný

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *