Jihomoravský Složky IZS Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Ranní ledovka na chodníků Jihomoravského kraje byla příčinou úrazů, buďte opatrní

BRNĚNSKO – Operátoři dnes opakovaně vysílali pomoc k lidem, kteří upadli na zledovatělých chodnících, jednalo se především o seniory. Ošetřili hlavně poranění dolních končetin, ať už to byly pohmožděniny nebo šlo o podezření na zlomeninu.

Výjezdy záchranářských posádek v souvislosti s pády na ledovce směřovaly většinou do Brna a okolí, ale také třeba na Vyškovsko.

Buďte tedy opatrní, po zledovatělém povrchu choďte obezřetně a pomalu, zvlášť je-li na něm napadaný nový sníh. Starší osoby by měly používat hole s protiskluzovými násadami.

Existují také speciální návleky na obuv, které mohou pádu zabránit. Právě u starších lidí je také vhodné, když mají u sebe doprovod. A pokud je předpověď mimořádně špatná, měli by senioři, je-li to možné, zůstat raději doma a předejít tak případnému úrazu.

Pády na zledovatělém chodníku mohou totiž skončit nejen výše zmíněnými pohmožděninami či zlomeninami horních a dolních končetin, hrozí i vážnější následky. Například silnější úder do hlavy po podklouznutí může způsobit otřes mozku nebo dokonce těžké zranění hlavy. Po pádu na tvrdou zem si lidé mohou poranit i páteř. Tak to nepodceňujte…

Zdroj: ZZS Jihomoravského kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *