Auto-Moto Finance Krimi Olomoucký Složky IZS YouTube Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

VIDEO: Kriminalisté na Olomoucku zasadili zásadní ránu drogové scéně

OLOMOUCKO – Díky rychlému a profesionálnímu zásahu policistů neunikly ani „velké ryby“. 

Jedná se o zatím největší zátah proti obchodníkům s drogami v historii Olomouckého kraje. Díky rychlému a profesionálnímu zásahu policistů neunikly ani „velké ryby“.

Policisté z Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje zadrželi v polovině listopadu během dlouho předem pečlivě připravené bleskové akce s krycím názvem RECOŠ vysoce organizovanou skupinu osob, která se významnou měrou podílela na závažné drogové trestné činnosti.

Kriminalisté zahájili v těchto dnech trestní stíhání pěti osob z Olomoucka a jedné osoby ze Zlínska, které byly obviněny ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy dle ust. § 283 odst. 1, 2 písm. a), odst. 3 písm. c) trestního zákoníku.

Všichni obvinění, pět mužů a jedna žena, (roč. 1963, 1975, 1983, 1965, 1966, 1981) se měli protiprávného jednání dopustit tím, že se nejméně od roku 2018 do poloviny listopadu tohoto roku jako členové organizované skupiny vědomě podíleli na organizaci a samotné realizaci nelegálního obchodu s chemikáliemi potřebnými k výrobě metamfetaminu (pervitinu), následně na jeho samotné výrobě a neoprávněném nakládání s touto psychotropní látkou.

Cílem jejich jednání byl finanční zisk jak z prodeje chemických látek, tak samotného pervitinu. Obvinění měli přesně rozdělené činnosti, které v rámci skupiny mají vykonávat a každý svým dílčím jednáním přispěl k výrobě psychotropní látky metamfetaminu ve velkém rozsahu, a to v celkovém množství přesahujícím 3 kilogramy.

 Policejním orgánem bylo také zadokumentováno, že část obchodovaných chemikálií pocházela přímo ze spalovny, kde byly určeny k likvidaci a nikoliv k dalšímu využití. Mimo jiné se jednalo i o látky, které  byly zajištěny jednotlivými policejními útvary na území celé České republiky v rámci přestupkových a trestních řízení týkajících se nedovoleného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy  a následně byly tyto látky po pravomocných rozhodnutích příslušných soudů v jednotlivých případech  předány prostřednictvím Správy logistického zabezpečení Policejního prezídia uvedené spalovně k odborné likvidaci.

Protiprávního jednání s dalším nakládáním nedovolených látek se dopustil jednotlivec, který pracoval ve firmě určené k odborné likvidaci těchto látek. Nejedná se tedy o pochybení ze strany policejního orgánu či celé firmy.

Všichni obvinění jsou stíháni vazebně a dle trestního zákoníku jim hrozí za výše uvedený trestný čin v případě prokázání viny trest odnětí svobody na 8 až 12 let.

Autor: mjr. Mgr. Jitka Dolejšová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *