HZS Karlovarský Krimi Složky IZS Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

TRAGÉDIE: U Skalky na Chebsku hořela chata! Hasiči uvnitř nalezli ženu v hlubokém bezvědomí. Resuscitace bohužel nepomohla

CHEBSKO – Uvnitř hořícího domu hasiči během likvidace požáru našli jednu ženu, které už nedokázali pomoct. 

Požár chaty u vodní nádrže Skalka u Chebu si vyžádal jeden lidský život. První oznámení o požáru přijali hasiči na tísňové lince krátce po čtvrté hodině ráno, kdy volající viděli z dálky velké plameny, další oznamovatel upřesnil nejen přesné místo hořící chaty, především ale dal hasičům informaci, že uvnitř objektu by mohla být minimálně jedna osoba. V době příjezdu hasičů na místo byla část chaty již zcela zasažena plameny.

Hasiči vstoupili dovnitř s cílem vyhledat případné osoby, průzkumem našli obyvatelku chaty v hlubokém bezvědomí. Po vynesení ven začali hasiči okamžitě s oživovacími pokusy, které prováděli nepřetržitě až do příjezdu záchranné služby. Lékař poté konstatoval smrt.

Samotný požár se rozšířil i do střechy, hasiči tak museli rozebrat krytinu, aby zlikvidovali všechna ohniska. Při zásahu bylo nutné využít velké množství dýchací techniky. Celkem se na likvidaci požáru podílelo šest jednotek hasičů. Příčina požáru a výše škody je v šetření.

Zdroj: HZS Karlovarského kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *