HZS Krimi Pardubický Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

AKTUALIZUJEME: Ranní požár domu v České Třebové zaměstnal čtyři hasičské jednotky

ČESKÁ TŘEBOVÁ – U požáru domu s administrativní částí zasahovaly dnes ráno čtyři jednotky hasičů v České Třebové. Požár byl oznámen na operační a informační středisko hasičů v 5.05 hodin. Kvůli ustavení hasičských vozidel byla v místě požáru komplikována i doprava na silnici I/14.

Při použití vody jako hasebního prostředku dochází k namrzání povrchů a místo události je tak nebezpečné pro zasahující hasiče. Práce hasičů v mrazivém počasí je velmi komplikovaná. Hrozí mnoho rizik. Dochází k zamrzání čerpadel, hadicových vedení a armatur, voda použitá na hašení neodtéká, ale vytváří na konstrukcích, přístupových cestách a požární technice silné vrstvy ledu, a tím dochází k omezení pohybu hasičů. Při mrazu také dochází k podstatně intenzivnějšímu hoření, způsobenému teplotním rozdílem hoření a okolí.

Velitel zásahu si na místo nechal povolat technické služby k posypu zamrzajících ploch a chodníků. Dvě dospělé osoby a jedno dítě opustily dům samovolně. Požár se podařilo hasičům dostat pod kontrolu v 5.39 hodin a zcela zlikvidován byl v 6.36 hodin. Poté bylo nutné rozebrat ohořelou střešní konstrukci.

Na místo se dostavil i vyšetřovatel hasičů, který nyní zjišťuje přesné příčiny vzniku požáru i výši škody.

Zdroj: HZS Pardubického kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *