Auto-Moto Cestování Doprava HZS Krimi Složky IZS Turistika Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

OBRAZEM: V Krušných horách na Silvestra zapadlo na zledovatělé horské silnici pět automobilů! Pomoci vyjela horská služba

KRUŠNÉ HORY –  Pět automobilů uvízlo mimo zledovatělou silnici mezi přehradou Fláje a Dlouhou loukou na Mostecku v Krušných horách, museli je vyprostit záchranáři Horské služby.

Kolem jedenácté dopoledne se na členy HS ze stanice Bouřňák telefonem obrátil jeden z řidičů. „Podle udaných informací se na velmi zledovatělé horské komunikaci lehce střetla dvě auta a sklouzla mimo silnici. Poté jsme zjistili, že během vcelku krátké doby se na náledí sklouzly další dva vozy. Jejich posádky ovšem nedokázaly vzhledem k situaci vrátit auta zpět na vozovku,“ popsal okolnosti nehody Jan Mach, zasahující člen Horské služby Krušné hory.

FOTOGALERIE…

Záchranáři si tedy připravili lanovou techniku, aby mohli uvízlé automobily vyprostit. „Vzhledem ke zcela kluzkému povrchu vozovky to šlo pomalu, ale postupně jsme auta vytáhli. Během zásahu ovšem přímo na místě sjel ze silnice další vůz, takže nakonec jsme zachraňovali pět aut a jejich posádky. Nikomu se naštěstí během nehod nic nestalo, ale i tak trvalo vyproštění naší technikou asi do tří hodin odpoledne,“ uvedl Jan Mach.

Faktem je, že silnice je pro provoz během zimních klimatických podmínek uzavřena a řádně označena jako nesjízdná. „Shodou okolností se včerejší nehody staly takřka přesně na místě, kde jsme v roce 2017 zachraňovali německé seniory z uvízlého autobusu. Varuji proto všechny návštěvníky hor, aby dbali aktuálního stavu a nepouštěli se ani se zimními pneumatikami na neudržované zledovatělé cesty,“ komentoval zásah Miroslav Račko, náčelník Horské služby Krušné Hory. Dodal, že náledí na vozovkách nastalo po noční oblevě, následném poklesu teploty a ranním dešti.

Zdroj: Horský služba ČR

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář