Kultura Nezaradené Počasí Sport Technika Turistika Ústecký YouTube Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

VIDEO: Milovníci otužování si opět dali dostaveníčko na Cínovci při ledovém koupání

CÍNOVEC – Příznivci poslední dobou stále populárnějšího otužování se pravidelně scházejí u děr v ledu, aby se věnovali svému koníčku – noření se do ledové vody.

Fotky v galerii z této akce, kterou svolal špičkový teplický sportovec a freediver David Vencl na tuto neděli jsou od fotografa Milana Stryji, který je sám vyznavačem tohoto „sportu“. A oba jsou zakládající členové klubu www.otuzilciteplice.cz

Davidovo jméno vám možná bude povědomé, je to ten blázen, co se potápěl v plavkách a bez přístroje pod ledem vedle bruslaře na fotce, která vyhrála Czech Press foto v kategorii sport, od fotografa Jana Kepiče.

A není to náhoda, David se snaží propagovat tento zdravý životní styl jak jen může, vymýšlí různé akce, fotí a natáčí videa, která mají zaujmout širokou veřejnost. A fotograf Milan Stryja mu s tím rád pomáhá.

Parta cca 40 otužilců z Teplic a okolí se svolává na Facebooku nebo WhatsAppu, o víkendu většinou chodí větší skupiny někdy i přes 20 lidí buď na Barboru, nebo právě na Dlouhý Rybník na Cínovci, který zamrzá dříve a rozmrzá později, a v týdnu chodí většinou menší skupinky, podle toho, jak má kdo čas.

A přesto, že to může vypadat jako mučení, dne členů tohoto klubu je to naopak. Je to v podstatě velmi příjemné díky hormonům, které se při několika minutovém ponoru do ledové vody do těla uvolní. Pro mnohé je to dokonce návykové, i když je to zdravá závislost, jelikož většina otužilců brzo odkládá nejen šály a čepice, ale i kapesníky a kapky na kašel.

Koho fotky zaujaly a chtěl by to zkusit, nebo už se otužuje a chtěl by se přidat, tak může na www.otuzilciteplice.cz.

FOTOGALERIE Z KOUPÁNÍ NA CÍNOVCI… 

Autor: Milan Stryja
Foto: Milan Stryja

plavecwww.davidvencl.cz
kamerawww.stryja.com
klubwww.otuzilciteplice.cz

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář