EXTRALIGA HOKEJ Kultura Nezaradené Plzeňský Sport Středočeský

Kladno prohrálo na domácím ledě s Plzní

KLADNO – Kladno proti Plzni nepodalo nejlepší výkon a po dramatickém závěru prohrálo před vlastním publikem 1:3. Hosté šli do vedení poprvé v 15. minutě, v prostřední části ale z přesilovky srovnal Tomáš Kaut. Vyrovnaný stav však neměl dlouhého trvání a soupeř opět o branku odskočil. V závěru měli Rytíři enormní tlak, jenže ani ten jim na vyrovnání nestačil. Plzeňští naopak trefili odkrytou klec a stanovili konečné skóre.

Po opatrném startu začala Plzeň postupně zvyšovat obrátky a předváděla svoje útočné choutky. Vyloučení Ladislava Romančíka domácí ještě přestáli, krátce po uplynutí trestu ale přece jen inkasovali. Střelu Lukáše Pulpána Denis Godla neudržel a Patrik Zdráhal rychle přispěchal s dorážkou do již odkryté klece – 0:1. Kladno obdržená branka nastartovala a rázem byli Rytíři aktivnější. Brendan O’Donnell střílel nebezpečně hned po buly, jenže neuspěl. A Škodovka mohla vyrážet do protiútoků. Jaroslav Kracík v jednu chvíli proskočil mezi Keharem a Lakosem a už uháněl k bráně, Godla si ale poradil.

Ve druhé části se už ale k početní výhodě dostali i Rytíři a ti se dokázali během soupeřova vyloučení prosadit! Tomáš Kaut se opřel do puku na levém kruhu a kotouč prolétl mezi betony brankáře Dominika Frodla, který měl úplně zakrytý výhled – 1:1. Jenže vyrovnaný stav dlouho nevydržel! Kladeňáci se nedokázali dostat z pásma, Luboš Rob poslal před branku nastřelovaný kotouč a ten se odrazil nad Godlovo rameno – 1:2. A Kladno si koledovalo i dál. Plzeňští byli všude rychleji, jenže na skvělého kladenského brankáře už ve zbytku třetiny nevyzráli.

FOTOGALERIE ZDE

Třetí perioda už se odehrávala podle očekávání. Kladno muselo více otevřít hru, ale chyběla mu častější střelba. Západočeši naopak vyráželi do volnějších prostorů a v obranném pásmu Kladna byli nebezpeční. K dalšímu gólu to ale nevedlo a bylo o co hrát až do konce. V závěrečných minutách sáhli Rytíři ke hře bez gólmana a při výhodě šesti proti čtyřem měli enormní tlak. Žádný puk však do sítě nedoputoval. Naopak Brendon Nash nedokázal udržet puk v pásmu a Matyáš Kantner dovezl kotouč do odkryté klece – 1:3. Na kostce v tu chvíli svítilo 1,1 vteřiny!

Napsat komentář