Pomáháme Ústecký Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

V Mostě byl nábor nových dárců kostní dřeně

Most- Ve středisku volného času v Mostě proběhl 15.ledna nábor novým dárců kostní dřeně. Zapsat se přišlo 98 hrdinů. Pro zápis do registru stačilo jen vyplnit zdravotní dotazník a provést si stěr z ústní dutiny.

I přesto, že je aktuálně v Českém národním registru dárců dřeně více než 90 tisíc dobrovolníků, bohužel pro každého čtvrtého pacienta se dárce kostní dřeně nenajde nebo se nalezne příliš pozdě. Proto je tak nutné počet dobrovolníků v registru neustále zvyšovat. „Čím větší vzorek populace máme, tím úměrně zvyšujeme také šanci na uzdravení pro každého nemocného. Děkujeme proto všem, co se k nám rozhodnou přidat,“ říká mluvčí Českého národního registru dárců dřeně Klára Conková.

Registry dobrovolných dárců kostní dřeně existují dnes prakticky ve všech vyspělých zemích, které mezi sebou velmi úzce spolupracují, přesto stále ještě existuje mnoho případů, kdy se dárce pro konkrétního nemocného najít nepodaří. Vstoupíte-li do registru dobrovolných dárců, můžete jednou někomu zachránit život.

Autor: Lukáš Jirka

Lukáš Jirka
Fotoredaktor lukas.jirka@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář