HZS Krimi Praha Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Opilec odpálil ohňostroj uvnitř restaurace, vzápětí skončil v poutech! Pyrotechnika popálila několik hostů

PRAHA – Policisté zasahovali u případu odpálení venkovní pyrotechniky uvnitř pražské restaurace v otevírací době. 

V Husově ulici V Praze 1 krátce po deváté hodině večerní došlo k události, která zaměstnala hlídky městské a státní policie na nemalou chvíli. V restauraci, ve které se v uvedenou dobu nacházelo více než padesát lidí, muž úmyslně odpálil z dosud nezjištěných důvodu venkovní pyrotechniku. V tento moment ulicí procházel strážník městské policie a zaslechl tak několik ran pravděpodobně pyrotechniky.  Lidé v panice vybíhali ze zadýmeného prostoru ven. Vzhledem k velkému počtu osob a špatné vizuální a chaotické situaci na místě, si strážník přivolal hlídku městské a hlídku státní policie.

Při prvotním šetření na místě se během chvíle podařilo ustanovit podezřelou osobu, kterou byl šestatřicetiletý muž, zjevně pod vlivem alkoholu. Muže zadržela hlídka městské policie na základě podezření ze spáchání trestného činu. Policisté z městské policie provedli u muže orientační dechovou zkoušku, která prokázala hodnotu přes 1,7 promile. Také test na přítomnost omamných a psychotropních látek v těle byl pozitivní. Nejméně další hodinu policisté zjišťovali důležité informace od přítomných osob k okolnostem celé události.

Několik osob utrpělo lehké popáleninové zranění v oblasti končetin, které si nevyžádalo lékařské ošetření. Došlo také k poškození oděvů přítomných osob. Pokud jste byli tomuto incidentu přítomni a můžete poskytnout důležité svědectví, či jste utrpěli zranění nebo psychickou újmu, obraťte se v této věci na linku 158 nebo na místně příslušné oddělení policie Bartolomějská v Praze 1.

Škoda v restauračním zařízení vzniklá odpálením zábavné pyrotechniky nebyla zatím vyčíslena. Škoda na oděvech zákazníků dosahuje částky třicet tisíc korun.

Policie prověřuje skutek pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví v souběhu se spácháním trestného činu poškození cizí věci. V případě odsouzení hrozí muži trest odnětí svobody až na dvě léta.

Autor: nprap. Lucie Drábková

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *