EXTRALIGA HOKEJ Kultura Sport Středočeský Ústecký Z domova

ZE SPORTU: Kladno dotahovali marně, Litvínov si z Kladna odvezl všechny body

KLADNO – Rytíři proti Litvínovu celý zápas dotahovali, na kýžené srovnání ale nedosáhli a prohráli 3:5. Kladno inkasovalo dvakrát během jednoho oslabení a posléze se hned třikrát dostalo na dostřel jediného gólu. Verva však pokaždé rychle odskočila a svoje vedení si pohlídala. Úspěšnými kladenskými střelci zápasu se stali Brady Austin, Ladislav Zikmund a Petr Vampola, který vstřelil stý gól Kladna v této sezoně!

Začátek zápasu poněkud odpovídal postavení týmů v tabulce. Hrál se urputný hokej a šancí k vidění mnoho nebylo. Ladislav Zikmund slibně pálil z voleje z mezikruží, jenže Davida Honzíka neprostřelil. Verva naopak nevyužila dvě přesilové hry, během nichž mnoho možností neměla. K přesilovce se tak dostalo Kladno, zpětně by si ale snad raději přálo, aby David Štich nebyl vyloučen. Soupeř totiž v oslabení pláchl do přečíslení a Ondřej Jurčík přesnou střelou otevřel skóre – 0:1. Hned vzápětí navíc Litvínov opět ujel a Samson Mahbod v témže oslabení přidal druhou trefu – 0:2.

Ve druhé části začalo Kladno podle očekávání aktivněji. Odměnou byl domácím nakonec snižující gól v 28. minutě, když v přečíslení přesně přihrál Ladislav Zikmund a Brady Austin zamířil přesně pod horní tyč – 1:2. Jednogólový rozdíl však neměl dlouhého trvání. Denis Godla propustil Petružálkovu střelu za svá záda a František Gerhát pohotově dorazil do sítě – 1:3. Kladeňáci posléze mohli hrozit z přesilovek, nesehráli je však podle svých představ.

Gól L. Zikmunda na 2:3

Start třetího dějství byl z kladenského pohledu hořkosladký! Hned v první minutě dostal nabito na modré čáře Brady Austin a kotouč skončil po teči Ladislava Zikmunda až v síti – 2:3. Hned nato se ale dostali do útoku hosté a František Lukeš opět navýšil – 2:4. Střelecky bohaté minuty ale ještě neměly skončit! Petr Vampola dostal zpoza brány parádní pas od Antonína Melky a i s trochou štěstí procedil puk do sítě – 3:4. Stal se tak střelcem sté branky Kladna v sezoně! Rázem to bylo drama! Rytíři měli veliký tlak, ten jim ovšem na srovnání nestačil. A z dalšího útoku se naopak radoval soupeř! Po střele Jiřího Říhy zůstal puk volný před Denisem Godlou a František Lukeš dorazil do odkryté klece – 3:5. Kladeňáci v závěru odvolali gólmana a minutu a půl hráli s odkrytými zády, snížit už ale počtvrté nedokázali.

FOTOGALERIE ZDE

text: Rytíři Kladno
foto: J. Tušík / Tusik Media

Napsat komentář