Auto-Moto Doprava Krimi Pomáháme Praha Složky IZS Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

PÁTRÁNÍ: Závažná dopravní nehoda v Letňanech! Řidič tam na přechodu pro chodce srazil seniora a ujel… Nepoznáte dvojici hledaných mužů?

LETŇANY – Kriminalisté hledají svědky vážné dopravní nehody, při které byl v pražských Letňanech těžce zraněn senior. V této souvislosti pátrají také po totožnosti osob zachycených na kamerových záznamech. 

Kriminalisté z odboru vyšetřování dopravních nehod pracují na objasnění závažné dopravní nehody, která se stala v pátek 31. ledna v 6:43 hodin v Rýmařovské ulici v Praze 9 – Letňany. Z dosud nezjištěných příčin tam v blízkosti domu č. p. 367 srazil řidič červené Škody Felicie r. v. 2000 staršího muže /ročník 1939/, který uvedenou ulici přecházel po přechodu pro chodce.

V důsledku střetu byl muž odhozen na silnici a zůstal na ni bezvládně ležet. Řidič ani posádka uvedeného vozidla muži neposkytli okamžitou první pomoc a z místa činu ujeli. Senior byl následně s těžkým zraněním odvezen rychlou záchrannou službou do nemocnice, kde byl okamžitě operován.

Kriminalisté prošetřováním dopravní nehody zjistili, že vozidlo přijelo od OC Letňany a po dopravní nehodě pokračovalo ulicí Beranových s uraženým levým venkovním zrcátkem. V souvislosti s tímto případem kolegové zajistili i několik kamerových záznamů s dvojicí osob, po jejichž totožnosti teď pátráme. Pokud je znáte nebo máte informace, které by vedly k jejich ztotožnění, kontaktujte prosím linku tísňového volání 158.

Zároveň se obracíme na případně svědky, kteří dopravní nehodu viděli či se na místo události dostavili po dopravní nehodě, neboť i tak mohli vidět skutečnosti důležité pro vyšetřování, aby taktéž kontaktovali linku 158 a přispěli svým svědectvím k jejímu objasnění.

Případ je prošetřován pro podezření ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku, za což v případě odsouzení hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

Autor: por. Mgr. Jan Rybanský 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *