Auto-Moto Doprava HZS Karlovarský Krimi Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

U Staré Vody na Karlovarsku havarovala dvě auta, záchranáře zavolal systém eCall! Dvě zraněné osoby skončily v péči záchranné služby 

KARLOVARSKO – U dopravní nehody dvou osobních aut zasahovali hasiči ve čtvrtek večer u Staré Vody na Mariánskolázeňsku. S voláním o pomoc pomohl systém eCall.

Ani jedno z havarovaných aut tento systém nemělo, u nehody ale zastavil svědek, který systém eCall aktivoval na svém vozidle ručně. Tím došlo ke spojení s operátorem tísňové linky 112 v Plzni, kdy právě díky systému eCall měl operátor automaticky k dispozici informace o volajícím, ale především přesné souřadnice GPS místa nehody.

Hlasovým hovorem spuštěným zároveň v systému eCall pak svědek nehody upřesnil další informace z místa havárie. U nehody zasahovaly dvě jednotky hasičů, v péči záchranné služby skončily dvě zraněné osoby, hasiči se postarali o zajištění místa nehody, protipožární zabezpečení a únik provozních kapalin.

Nehoda se stala na silnici č. 21 a provoz v místě nehody byl po dobu provádění záchranných a likvidačních prací omezen. Okolnosti karambolu vyšetřují dopravní policisté.

Zdroj: HZS Karlovarského kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář