HZS Krimi Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů

DRAMA: Muže z hořícího domu na Uherskohradišťsku zachránil soused

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Velké štěstí měl dnes odpoledne muž z Vlčnova na Uherskohradišťsku v jehož domě došlo k požáru postele od lampičky v době, kdy spal. Soused spícího muže probudil a z hořící místnost vyvedl ven do bezpečí.

K místu požáru byly vyslány čtyři jednotky hasičů. Jako první na místo přijeli místní hasiči, kteří ihned s pomocí jednoho vysokotlakého proudu vody požár během pár minut uhasili. Postupně se na místě sjeli další hasiči, a to ze stanic Uherský Brod a Uherské Hradiště a dobrovolná jednotka z nedalekého Hluku. Profesionální hasiči z Uherského Brodu si do péče převzali muže, který se ve svém domě nadýchal zplodin hoření. Hasiči mu poskytli první předlékařskou první pomoc a nasadili mu kyslíkovou masku. Následně jej předali přivolané zdravotnické záchranné službě. Ostatní jednotky kontrolovali požářiště termokamerou a dohašovali skrytá ohniska. Taktéž provedli odvětrání zasažené místnosti a ostatních prostor rodinného domu.

Na místo požáru si velitel zásahu povolal vyšetřovatele hasičů. Ten na základě šetření zjistil, že k požáru došlo od zapnuté lampičky, která spícímu muži spadla na postel. Zde od žárovky došlo ke vznícení lůžkovin a následnému požáru postele. Škodu vyšetřovatel vyčíslil na padesát tisíc korun. Uchráněné hodnoty, díky rychlému zásahu hasičů, byly vyčísleny na jeden milion korun.

Zdroj: HZS Zlínského kraje
(LJ)

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *