Auto-Moto Doprava HZS Krimi Moravskoslezský Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Záchranáři Moravskoslezského kraje během pouhé jedné hodiny v sobotu zasahovali hned třikrát u vážných úrazů

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Sobotní příjemné počasí lákalo k rekreačním aktivitám i domácím pracovním činnostem. Přineslo s sebou však také řadu úrazů, kterých tak včera ošetřovaly posádky záchranné služby na území Moravskoslezského kraje přibližně dvě desítky.

Jednalo se o nehody cyklistů, osob na koloběžkách, zranění při míčových hrách, ale také o pády, nebo úrazy při práci s pilou. Naštěstí měly všechny tyto události, až do podvečera, za následek jen lehčí, nebo středně těžká poranění.

V průběhu jediné hodiny (mezi 13. a 14. hodinou) zasahovali záchranáři hned u tří z nich:

Nejprve bylo nutno ošetřit devětadvacetiletou ženu s poraněním v oblasti zad po tvrdším přistání padákového kluzáku na Frýdecko-Místecku.

Následně vzlétl vrtulník LZS, jehož posádka spolu se členy horské služby zasahovala u sedmatřicetiletého muže v Trojanovicích. Ten sjížděl na koloběžce z beskydských Pusteven, přičemž havaroval mimo silnici, z níž vyjel přes potok a narazil do kamene. Se zraněním hlavy a podezřením na poranění páteře jej letečtí záchranáři po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče transportovali na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice.

Před čtrnáctou hodinou pak vyjížděl pozemní tým k pádu jednatřicetileté ženy na Novojičínsku. I v tomto případě bylo u pacientky podezření na poranění páteře. Musela být zajištěna ve vakuové matraci a předána do další péče v novojičínské nemocnici.

Autor: PhDr. Lukáš Humpl

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *